Wybierz region

Wybierz miasto

  Burmistrz Kazimierz Szczerba chce sprzedać Park Wodny

  Autor: Ewa Malcher

  2004-07-28, Aktualizacja: 2004-12-18 13:29 źródło: Dziennik Zachodni

  Przedwczoraj burmistrz Tarnowskich Gór Kazimierz Szczerba, spotkał się z Krystyną Lewkowicz z warszawskiej firmy Business-Trade Consulting. Firma ta zajmuje się opracowaniem wyceny rynkowej Parku Wodnego.

  Przedwczoraj burmistrz Tarnowskich Gór Kazimierz Szczerba, spotkał się z Krystyną Lewkowicz z warszawskiej firmy Business-Trade Consulting. Firma ta zajmuje się opracowaniem wyceny rynkowej Parku Wodnego.


  - Biorę pod uwagę różne rozwiązania, ale będziemy chcieli sprzedać Park Wodny. Chodzi o to, żeby gmina miała jak najmniej własnych spółek, i żeby zachęcać firmy do inwestowania w naszym mieście. Jeśli chodzi o Park Wodny, to aktualnie jego zadłużenie przewyższa wartość tej spółki - mówi Szczerba.

  Wartość księgowa tarnogórskiego Parku Wodnego przekracza 50 milionów złotych. Wartość rynkową burmistrz szacuje na około 30 milionów złotych.

  - Tyle kosztował obiekt w Dąbrowie Górniczej. Ale na razie jest to moja ocena. Na oficjalną musimy poczekać.
  W przeciągu niespełna dwóch lat sprawowania przez burmistrza Szczerbę urzędu dwa razy pytano go o możliwość kupna Parku Wodnego i ewentualną cenę za obiekt.

  - Liczę na to, że znajdą się ludzie zainteresowani możliwością kupna obiektu. Prywatni właściciele zazwyczaj lepiej sobie radzą. Gdyby udało się sprzedać Park Wodny, to gmina zyskałaby większe możliwości finansowe. Moglibyśmy pomyśleć o zaciągnięciu kredytów inwestycyjnych czy uregulowaniu gospodarki lokalami. Jest sporo do zrobienia i potrzeba pieniędzy - dodaje Szczerba.
  Zgodnie z tzw. planem naprawczym gmina przejęła dług Agencji Inicjatyw Gospodarczych, która zarządza Parkiem Wodnym, wobec Nordea Bank. Wynosi on 14 mln złotych. Odsetki nadal spłaca AIG SA.

  W czerwcu AIG wpłacił do miejskiej kasy 90 tysięcy złotych. To część pożyczki, jaką miasto udzieliło AIG. W sumie kwota ta sięga dwóch milionów złotych. W tym roku z tego długu AIG musi spłacić gminie 600 tysięcy złotych.

  Organizacja wyborów "Miss Mokrego Podkoszulka" znalazła się w aktualnych planach marketingowych Parku Wodnego. Ma to być jeden z elementów służących poprawie jego dochodów. Przeciwko tej imprezie zaprotestował podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej jej przewodniczący Arkadiusz Czech.

  - Jako obywatel tego miasta nie życzę sobie, żeby w Parku Wodnym odbyła się taka impreza - powiedział Czech.

  - Jest zamysł zorganizowania wyborów. Jeśli impreza dojdzie do skutku, to odbędzie się po godzinie dwudziestej drugiej, kiedy pana dziecko na pewno będzie już spało - odpowiedział Czechowi Marek Pyla, prezes AIG.

  Sonda

  Czy uważasz, że właściciele i administratorzy budynków, ktorzy nie odśnieżaja chodników wzdłuż swoich posesji powinni płacić wysokie kary?

  • Zdecydowanie tak (69%)
  • Nie, chodniki to nie ich problem (23%)
  • Nie mam na ten temat zdania (7%)