KRÓTKO: Medale dżudoków Ahinsy Tarnowskie Góry na turnieju w Gliwicach

WAW
Zawodnicy Ahinsy podczas z medalami zdobytymi w Gliwicach
Zawodnicy Ahinsy podczas z medalami zdobytymi w Gliwicach ARC
Pięć medali przywieźli młodzi dżudocy tarnogórskiej Ahinsy z Międzynarodowego Turnieju Dzieci w Judo, organizowanego z okazji Dnia Dziecka.

W miniony weekend w hali sportowej Politechniki Śląskiej w Gliwicach o medale i nagrody rywalizowali zawodnicy z roczników 2000-2001 oraz 2003 i młodsi. Grupę starszych dżudoków Ahinsy reprezentowali Jakub Binek i Martyna Nolewajka, a młodszych Agata Binek, Dominik Kapała i Aleksander Sikora. Najlepiej z naszej ekipy wypadło rodzeństwo Binków. Jakub wygrał w kategorii wagowej do 42 kg, zwyciężając kolejno Maksymiliana Szewczyka, Sławomira Kalisza i Pawła Rosteckiego (wszyscy AZS Gliwice). W finale Kuba wyraźnie pokonał zawodnika Polonii Rybnik Macieja Miksztę. Jego siostra Agata też zdobyła złoty medal wygrywając wagę do 34 kg. Agata pokonała kolejno Eliskę Vecerową (Czeski Cieszyn), Paulinę Wróblewską i Dominikę Batko (obie AZS Gliwice). Drugie miejsca wywalczyli Martyna Nolewajka w wadze + 48kg i Dominik Kapała w wadze do 36kg. Piąty medal przywiózł Aleksander Sikora za trzecie miejsce w wadze do 32 kg.