Polonia Bytom - Ruch Radzionków 0:0

Jacek Sroka
Marcin Radzewicz (w środku) walczy o piłkę z graczami Ruchu.
Marcin Radzewicz (w środku) walczy o piłkę z graczami Ruchu. fot. Marzena Bugała.
Cieniem na rozgrywanym w Bytomiu sparingu położyło się fatalne zachowanie kibiców Polonii, którzy obrażali trenera "Cidrów" Rafała Góraka grającego kiedyś w ich klubie. Bytomski sędzia Sebastian Jarzębak przerwał nawet mecz domagając się zaprowadzenia porządku i zdjęcia obraźliwych transparentów, ale ponieważ na stadionie nie było ochrony, więc jego żądanie pozostało bez echa.

W I połowie lepsze wrażenie sprawiał Ruch, ale Dziewulski nie wykorzystał znakomitej okazji do zdobycia gola. Po przerwie do głosu doszli bytomianie prowadzeni przez Dietmara Brehmera (Jurij Szatałow oglądał grę z trybun), a okazje bramkowe mieli Podstawek i Tomasik. W Polonii zadebiutował Słowak Mi-chał Hanek, a testowani są Słowak Błażej Vaszczak, Gruzin Ko-ba Szalamberidze i Rafał Kujawa z ŁKS (dwaj ostatni nie grali). W "Cidrach" kontraków nadal nie podpisali z klubemJarka i Rocki.

Polonia Juszczyk (46. Gąsiński) - Hricko, Killar (46. Żytko), Telichowski (46. Hanek), Tomasik - Chomiuk, Sawala (65. Milenkovic), Falkowski, Radzewicz (46. Jarecki) - Vaszczak (46. Tymiński), Bykowski (46. Podstawek)

Ruch Adamek (33. Widawski, 66. Jankowski) - Kowalski, Niewulis (61. Trzcionka), Rzepka, Szymura - Manelski (46. Mak), Dziewulski, Foszmańczyk (46. Piotr Giel), Cieluch (61. Mak) - Jarka (81. Mróz), Rocki (46. Suker)