Mityng pływacki

WAW
Zawodnicy MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, trenowani przez Karolinę Cichońską i Jakuba Holeczka zdobyli podczas Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Pławniowice 2010 11 medali.

Do rozegranych w miniony weekend zawodów przystąpiło blisko 400 młodych pływaków z całej Polski zrzeszonych w 28 klubach. Z naszych zawodników najlepiej spisał się Paweł Gros, który startując w kategorii 12-latków wywalczył 4 medale.

Złoty na 100 m stylem motylkowym w czasie 1:15,65 min., srebrny na 50 m motylkiem z wynikiem 0:33,91 min. i dwa brązowe, na 100 m stylem dowolnym w czasie 1:04,59 min. i na 50 m dowolnym z czasem 0:30,20 min. Wśród 12-latków medale zdobyli jeszcze Dominika Jasińska na 100 m motylkiem (1:17,82 min.) srebrny oraz Bartłomiej Hojda srebrny na 100 m motylkiem (1:18,11 min.) i brązowy na 50 m motylkiem (0:33,91 min.).

W grupie 11-latków, Aleksander Rokita był dwukrotnie drugi w wyścigach stylem klasycznym, na 50 m z czasem 0:41,00 min i na 100 m w 1:29,39 min., a srebrny medal wypływał na 100 m na grzbiecie Grzegorz Pielot (1:30,39 min.), który minimalnie wyprzedził swojego klubowego kolegę, Wojciecha Podzimskiego.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0