8. Metropolitalna Noc Teatrów. Co zobaczymy 30 września? WIDEO

8. Metropolitalna Noc Teatrów - 30 września 2017. PROGRAM. W sobotę, 30 września, będziemy spędzać noc w wielu magicznych rzeczywistościach. Swoje sceny i to, co za nimi, odsłoni nam 18 instytucji kulturalnych w całym regionie. W programie mamy około 50 wydarzeń! 8. Metropolitalna Noc Teatrów zapowiada się naprawdę ciekawie. Będą spektakle, warsztaty, kryminalne podróże, zwiedzanie teatrów z detektywem i...upiorami.

Zobaczymy najciekawsze spektakle teatrów Śląska i Zagłębia, poznamy jeszcze bliżej aktorów i świat ich codzienności, która jest tak niezwykła. Ta noc pokazuje też, jak bardzo integruje nas kultura w naszym regionie.
- Przez te osiem lat udało się nam scalić publiczność, dzięki teatrom, które coraz częściej ze sobą kooperują - mówił Wojciech Skrzypek, dyrektor biura Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, podczas konferencji prasowej. - Coraz częściej spektakle odbywają się też w nowych miejscach. Podczas tegorocznej edycji Teatr Korez wystąpi w Kobiórze, Teatr Tańca Rozbark w Ożarowicach, a Teatr Nowy w Knurowie. To nasze nowe gminy w powstającej metropolii, które po raz pierwszy w tym roku oficjalnie będą brać udział w teatralnym święcie - podkreślał.

Atrakcje są bezpłatne, za spektakle zapłacimy, ale będą to ceny promocyjne. Warto wcześniej przygotować sobie plan tego, co chcemy zobaczyć, bo niestety wiele z punktów bogatego programu odbywa się w różnych miejscach o tej samej godzinie. Na niektóre trzeba odebrać wejściówki w kasach teatralnych. Warto wziąć ze sobą aparaty fotograficzne, bo będzie okazja do zrobienia zdjęć w kostiumach oraz w towarzystwie aktorów i na scenie. Można będzie też kupić książki o Śląsku i po śląsku.

A co nas czeka podczas tej edycji? Najpierw o przedstawieniach. Teatr Miejski w Gliwicach pokaże dwa spektakle: "Norę" Ibsena i "Ich czworo. Reality show". Ta ostatnia sztuka to nowatorska odsłona znanego dzieła Gabrieli Zapolskiej.

Dwa spektakle w śląskiej konwencji przygotował Teatr Korez. "Mianujom Mie Hanka" z genialną Grażyną Bułką (zobaczymy to w Katowicach i w Kobiórze) i "Świniobicie, albo fajer z babuciem". Aby widzowie mogli jeszcze bardziej wczuć się w regionalne klimaty, pomyślano o akcentach kulinarnych. Będzie śląski żur oraz sznita z tustym.

Trzy spektakle pokażą aktorzy Teatru Śląskiego.
- W tym roku w Teatrze Śląskim wiele atrakcji, których motywem przewodnim jest kryminał - mówi Bogusław Jasiok, zastępca dyrektora Teatru Śląskiego. - Wieczorem zapraszamy na trzy spektakle na trzech scenach. O godz. 19 na głównej scenie kultowy "Mayday", a o tej samej w Szybie Wilson na Nikiszowcu "Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci." a o godz. 20 na Scenie Kameralnej "Małe zbrodnie małżeńskie" - poleca Bogusław Hasiok.

Teatr Rozrywki dla wielbicieli Melpomeny przygotował "Mariackę 5" oraz "Bulwar Zachodzącego Słońca". Opera Śląska pokaże hit minionego sezonu - "Moc przeznaczenia". Warto, bo to ostatnia prezentacja tej opery w Bytomiu, jeśli chodzi o ten sezon.
Do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum warto zabrać maluchy. Specjalnie dla nich o godz. 16 i 18.30 wystawiona zostanie sztuka "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich".

Teatr Mały w Zabrzu pokaże "Mleczarnię" a Teatr Nowy w tym mieście przygotował dwie propozycje dla widzów dorosłych: o godz. 19 "Ku Klux Klan. W krainie miłości" oraz o godz.21.30 "Śmiech wzbroniony" a dla dzieci aż cztery spektakle.

Dwa przedstawienia zobaczymy w Teatrze Zagłębia : "Impro" (godz. 11, bajka improwizowana dla dzieci) oraz "Na dnie". Teatr Dzieci Zagłębia też przygotował przedstawienie, ale tytuł jest niespodzianką. "Ale cyrk" o godz. 17 i "Kosmiczną podróż" o godz. 20 (dla dzieci i dorosłych) to spektakle w konwencji technice czarnego teatru. Zobaczymy je w Chorzowie, na deskach Teatru Czarnego Tła. Teatr Żelazny zachęca do obejrzenia "Jabłka" a kilka ciekawych spektakli proponuje także Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. Przedstawienia taneczne przygotował natomiast Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark - "Fast Food Foot"(godz. 22). Aktorzy Teatru Bez Sceny w Katowicach rozbawią widzów komedią "Diabelskim młyn".

W Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice zobaczymy i wysłuchamy recitalu piosenek Edith Piaf. Natomiast w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze wzruszy nas z pewnością spektakl "Mianujom mie Hanka". "Mój boski rozwód" zaprezentowany zostanie w Domu Kultury w Knurowie. Na te spektakle (Ożarowice, Knurów, Kobiór) cena biletu wynosi 5 złotych.

Ta noc to jednak nie tylko przedstawienia, ale też mnóstwo warsztatów oraz dodatkowych atrakcji. Udział w nich jest darmowy. W Operze Śląskiej zobaczymy jak powstają kostiumy i dekoracje (i sami je też zrobimy), a po zakamarkach tego niezwykłego budynku oprowadzą widzów Upiory z Opery. W przypadku zwiedzania z Upiorami (godz. 22 i 23) obowiązują wcześniej zapisy - edukacja@opera-slaska.pl W programie także pokaz charakteryzacji teatralnej i możliwość przymierzenia kostiumów, lekcja śpiewu solowego.

Teatr Śląski także zaproponuje zwiedzanie, ale w towarzystwie detektywa, z którym będziemy rozwiązywać kryminalne zagadki.

Uwaga - tu trzeba odebrać bezpłatne wejściówki w kasie. Warto zrobić to wcześniej, bo liczba miejsc ograniczona. I niech nikt nie pomyśli, że spacer będzie beztroski, trzeba przygotować się na wszystko, będzie mrocznie... Stąd udział mogą wziąć tylko osoby powyżej 16 roku życia. A najmłodsi fani kryminałów od godz. 16 do 21 wraz z opiekunami mogą wziąć udział w rodzinnym warsztacie plastycznym z wątkiem kryminalnym. Tu również trzeba odebrać wcześniej wejściówkę.
W Teatrze Miejskim w Gliwicach zajrzymy do modelatorni.
- Zaczniemy od warsztatów w miejscach na co dzień niedostępnych dla widzów. W pracowni krawieckiej oraz w pracowni gdzie powstają dekoracje, będzie można prześledzić cały proces ich powstawania: od pomysłu, przez plansze aż do gotowej dekoracji. To będą dekoracje do tych spektakli, które zobaczymy wieczorem - zdradza Agnieszka Skowronek z biura prasowego Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Na dziedzińcu Teatru Małego zobaczymy pokaz Teatru Ognia Los Fuegos, a w Teatrze Rozrywki z pewnością zachwycone będą panie - zarówno te młodsze, jak i starsze. Będą mogły przymierzać wspaniałe kapelusze i skorzystać z możliwości zrobienia sobie scenicznego makijażu. A kiedy już ten makijaż będzie gotowy, mogą się wybrać do Bytomia, tam w Teatrze Rozbark odbędą się warsztaty tańca współczesnego, projekcja filmu "Gorąca noc w rytmie disco", premiera projektu niezależnych artystów śląskich "White house" a na koniec "Disco party" - impreza taneczna. Wstęp wolny, ale konieczna rezerwacja (bow@teatrrozbark.pl. tel. 32 428 13 11. )

Szczegółowy program: Program Metropolitalnej Nocy Teatrów 2017

8. Metropolitalna Noc Teatrów przypada w tym roku 30 września. Poniżej znajduje się szczegółowy program 8. MNT

BYTOMSKI TEATR TAŃCA I RUCHU ROZBARK
Bytom, ul. W. Kilara 29
teatrrozbark.pl

SPEKTAKL
22.00 - 23.00 - „Fast Food Foot” – spektakl taneczny.
ATRAKCJE SPECJALNE
16.00 - 17.00 - Warsztaty tańca współczesnego, prowadzenie: S. Dobosik (poziom podstawowy);
17.00 - 18.00 - „White house” - premiera projektu niezależnych artystów śląskich;
18.00 - 19.00 - Warsztaty tańca współczesnego, prowadzenie: A. Bieńkowski (poziom średnio zaawansowany);
19.30 - 21.30 – „Gorąca noc w rytmie disco” – projekcja kultowego filmu;
23.00 - 01.00 - „Disco party” - impreza taneczna z muzyką disco.
Rezerwacje na wszystkie wydarzenia w siedzibie Teatru Rozbark ; bow@teatrrozbark.pl tel. (32) 428 13 11.

POZA SIEDZIBĄ
Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach, ul. Zwycięstwa 17, www.biok.pl
16.00 – 17.00 – recital piosenek Edith Piaf; nastrojowy recital z największymi przebojami francuskiej pieśniarki w nowych aranżacjach i fenomenalnym wykonaniu Elżbiety Okupskiej, która za rolę Edith Piaf otrzymała Złotą Maskę 2015. W trakcie recitalu usłyszymy takie tytuły jak: „Milord”, „Nie żałuję”, „Hymn o miłości” czy „La vie en rose”. Wszystkie piosenki pochodzą ze spektaklu „Byłam wróbelkiem – sekrety Edith Piaf”, w reżyserii Waldemara Patlewicza.
Bilety w cenie promocyjnej: 5 zł; rezerwacja i zakup biletów na recital w BiOK.

OPERA ŚLĄSKA
Bytom, ul. Moniuszki 21-23
www.opera-slaska.pl

SPEKTAKL
18.00 - 21.20 - „Moc przeznaczenia” G. Verdiego (Duża Scena); bilety w cenie promocyjnej.
ATRAKCJE SPECJALNE
17.00 - 19.00 - Otwarte pracownie: krawieckie i stolarnia;
17.00 - 21.00 - Warsztaty plastyczno-rzeźbiarskie - tworzenie własnych rekwizytów;
17.00 - 20.00 - Pokaz charakteryzacji teatralnej, możliwość przymierzenia kostiumu;
17.00 - 21.00 - “No to gramy!” - pokaz instrumentów muzycznych z udziałem widzów;
17.00 - 17.30 - Rozgrzewka Baletu Opery Śląskiej - lekcja pokazowa;
17:15 - 17:35 - Rozśpiewanie chóru;
17.30 - 18.30 - “Zatańcz razem z nami” - warsztaty studia baletowego Opery Śląskiej;
19.00 - 20.00 - Pokaz młodych talentów - występ dzieci ze Szkoły Baletowej z Bytomia;
20.00 - 21.15 - Lekcja śpiewu solowego - wspólne śpiewanie z Solistami Opery Śląskiej;
22.00 - 23.00 - “Upiory w Operze, czyli nocne zwiedzanie Opery Śląskiej” - I grupa;
23.00 - 0.00 - “Upiory w Operze, czyli nocne zwiedzanie Opery Śląskiej” - II grupa;

ŚLĄSKI TEATR LALKI I AKTORA ATENEUM
Katowice, ul. Św. Jana 10
www.ateneum.art.pl

SPEKTAKL
16.00 - 17.00 i 18.30 - 19.30 - „Kukuryku na patyku, czyli od dwóch takich” P. Maara – spektakl dla dzieci, reż. L. Sypniewska; bilety w cenie promocyjnej: 15 zł.
ATRAKCJE SPECJALNE
17.00 - 17.45 i 19.30 - 20.30 - Zwiedzanie kulis i nowego foyer po obu przedstawieniach;
Galeria Ateneum, ul. 3 Maja 25
18.00 - 22.00 - Zwiedzanie wystawy malarstwa Leny Achtelik;
Pracownie teatralne, ul. Andrzeja 21 a (w podwórzu)
16.00 - 17.30 - Warsztaty plastyczne; bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Ateneum od 6 września; ilość miejsc ograniczona.

TEATR MIEJSKI W GLIWICACH
Gliwice, ul. Nowy Świat 55/57
www.teatr.gliwice.pl

SPEKTAKLE
18.00 - 19.30 - „Nora” Henryka Ibsena, w reżyserii Judyty Berłowskiej (Mała Scena);
20.00 - „Ich czworo. Reality show” wg Gabrieli Zapolskiej, reż. Julia Mark (Duża Scena).
ATRAKCJE SPECJALNE
16.00 - 16.30; 16.30 - 17.00; 17.00 - 17.30 - "Scenografia i kostiumy bez tajemnic" - warsztaty prezentujące rzemiosło teatralne z perspektywy pracowni dekoracji teatralnych (modelatorni) i pracowni kostiumów teatralnych; dla grup 15 osobowych; Zapisy telefoniczne: 32/ 2304968, 32/ 2318038

TEATR KOREZ
Katowice, Pl. Sejmu Śląskiego 2
www.korez.art.pl

Noc Górnośląska
SPEKTAKLE
18.00 - 19.00 - „Świniobicie albo ... fajer z babuciem” - spektakl amatorskiego Kobiórskiego Teatru Kulturalnego, scenariusz wg Grzegorza Sztolera, reż. Romuald Kłakus;
22.00 - 23.20 - „Mianujom mie Hanka” - spektakl Teatru Korez, scenariusz: Alojzy Lysko, reż. Mirosław Neinert, na scenie: Grażyna Bułka.
ATRAKCJE SPECJALNE
W trakcie wieczoru książki po śląsku i o Śląsku sprzedaje Wydawnictwo Silesia Progress, Kotórz Mały, Górny Śląsk;
Uwaga! Właściciel każdego biletu zostanie poczęstowany śląskim żurem i sznitą z tustym!
Bilety na spektakle w specjalnej cenie dla uczestników MNT: „Świniobicie albo ... fajer z babuciem” - 10 zł; (z biletem na „Mianujom mie Hanka” – 5 zł); „Mianujom mie Hanka” - normalny - 25 zł, ulgowy - 15 zł.

POZA SIEDZIBĄ
Gminny Dom Kultury w Kobiórze, ul. Centralna 16, www.gdk-kobior.pl
17.00 - 18.20 - „Mianujom mie Hanka” - spektakl Teatru Korez, scenariusz: Alojzy Lysko, reż. Mirosław Neinert, na scenie: Grażyna Bułka.
Bilety w promocyjnej cenie 5 zł do nabycia w Gminnym Domu Kultury.

TEATR MAŁY
Tychy, ul. ks. kard. A. Hlonda 1
www.teatrmaly.tychy.pl

SPEKTAKL
Sala teatralna Teatru Małego
21.30 - „Mleczarnia” - spektakl Teatru Bez Sceny Andrzeja Dopierały; reż. Jacek Rykała; obsada: Andrzej Dopierała, Wojciech Sławik, Aleksandra Fielek/ Agata Słowik.
Bilety w cenie 25 zł, dostępne w kasie Teatru Małego oraz na ticketportal.pl
ATRAKCJE SPECJALNE
Pokój Edukacji Twórczej, Teatr Mały
17.00 - „W świecie Pierota” - warsztaty teatralne dla dzieci; prowadzenie Izabela Walczybok-Matuszyńska; Wstęp wolny! Obowiązują zapisy!
18.00 - Zwiedzanie Teatru;
20.30 - Teatr Ognia Los Fuegos - pokaz na dziedzińcu Teatru Małego; wstęp wolny;
Pasaż Kultury Andromeda, pl. Baczyńskiego
17.00 - Spotkanie autorskie z Januszem Miką; prowadzenie Agata Cichy; wstęp wolny.

TEATR NOWY
Zabrze, Pl. Teatralny 1
www.teatrzabrze.pl

SPEKTAKLE
Spektakle finałowe „Lata z teatrem”
11.00 - 12.00 - "O krasnoludkach i Sierotce Marysi", reż. A. Kroczyński;
12.15 - 13.15 - „Strajk buziaków”, reż. J. Karpuk;
13.30 - 14.30 - „Kopciuszek”, reż. A. Kroczyński;
14.45 - 15.30 - „Pies Dlanity”, reż.J. Karpuk;
Spektakle Teatru Nowego
19.00 - „Ku Klux Klan. W krainie miłości”, reż. M. Podstawny - spektakl plenerowy przed Teatrem Nowym;
21.30 - „Śmiech wzbroniony”, Miro Gavrana, reż. Zbigniew Stryj.
ATRAKCJE SPECJALNE
od 16.00 - warsztaty aktorskie WST, prowadzący: G. Cinkowski, R. Spinek;
17.30 - 18.45 - czytanie dramatu - Miró Gavran "Miłość George'a Washingtona".

POZA SIEDZIBĄ
Dom Kultury w Knurowie, ul. Górnicza 1, www.kulturalnyknurow.pl, www.centrum-kultury.pl
19.00 - „Mój boski rozwód”, reż. J. Wernio – spektakl Teatru Nowego.
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie Domu Kultury.

TEATR ROZRYWKI
Chorzów, ul. M. Konopnickiej 1
www.teatr-rozrywki.pl

SPEKTAKLE
20.00 - 22.50 - „Bulwar Zachodzącego Słońca" w reż. Michała Znanieckiego;
19.30 - 20.40 - „Mariacka 5" w reż. Lecha Majewskiego; bilety na spektakle w promocyjnych cenach.
ATRAKCJE SPECJALNE
18.00 - 20.00 - Zwiedzanie Teatru - artyści Teatru Rozrywki oprowadzają po teatralnych zakamarkach (konieczne wcześniejsze zapisy w BOW);
18.00 - 0.00 - Przymierzalnia kostiumów, peruk i kapeluszy we foyer; teatralne charakteryzatorki wykonają na życzenie sceniczny makijaż; możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii.

TEATR ŚLĄSKI im. St. Wyspiańskiego
Katowice, Rynek 10
www.teatrslaski.art.pl

Mroczne historie
SPEKTAKLE
Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1
19.00 - 20.45 - Upiory z przeszłości: „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci” I. Gańczarczyk i Ł. Wojtysko; promocyjne ceny biletów: 40 zł;
19.00 - 21.20 - Śledztwo w sprawie bigamii: „Mayday” R. Cooney (Duża Scena); bilety: 15 - 60 zł; po spektaklu możliwość zrobienia zdjęć z aktorami w teatralnej dekoracji;
20.00 - 21.15 - Zagadka do rozwiązania: „Małe zbrodnie małżeńskie” E. E. Schmitt (Scena Kameralna); bilety: 30 - 35 zł.
ATRAKCJE SPECJALNE
16.00 - 21.00 - Rodzinny warsztat plastyczny z wątkiem kryminalnym - warsztaty dla dzieci wraz z opiekunami (modelatornia przy Scenie w Malarni). Wstęp wolny; ilość miejsc ograniczona - bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Teatru, wejście o pełnej godzinie.
16.00, 21.00, 22.00 - Zbrodnia w teatrze - spacer po teatralnym gmachu w towarzystwie przewodnika - detektywa, któremu trzeba pomóc rozwiązać zagadkę morderstwa; wstęp wolny; ilość miejsc ograniczona - bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Teatru; spacer dla osób powyżej 16 roku życia; początek przed Sceną Kameralną.
18.00 - 22.00 - Kawiarnia kryminalna - aktorzy czytają fragmenty literatury kryminalnej w kawiarni; możliwość dołączenia w dowolnym momencie; miejsce do robienia zdjęć z mrocznymi rekwizytami i kostiumami.

TEATR ZAGŁĘBIA
Sosnowiec, ul. Teatralna 4
www.teatrzaglebia.pl

SPEKTAKLE
11.00 - 12.00 - „Impro” - bajka improwizowana w wykonaniu aktorów pod dyktando dzieci;
20.00 - 21.45 - „Na dnie” - spektakl w reż. Pawła Świątka; reality show o miłości, którego bohaterowie walczą o swoją godność w obliczu warunków skrajnego ubóstwa.
ATRAKCJE SPECJALNE
12.00 - 13.00 - Warsztaty z improwizacji dla dzieci;
18.00 - 19.00 - „Historia konwencji” - spacer przez kulisy oraz historię Teatru z Pawłem Świątkiem, reżyserem spektaklu „Na dnie”;
22.00 - 23.00 - Warsztaty i gry dyskusyjne z widzami.

GOŚCINNIE

TEATR BEZ SCENY
Andrzeja Dopierały
Katowice, ul. 3 Maja 11
www.teatrbezsceny.pl

SPEKTAKL
19.00 - "Diabelski młyn" - komedia Erica Assousa, reż. A. Dopierała, na scenie: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała.

TEATR CZARNEGO TŁA
Chorzów, ul. Poniatowskiego 6
www.teatr-czarnego-tla.blogspot.pl

SPEKTAKLE
17.00 - 18.00 - „Ale cyrk...” - spektakl stworzony w technice „czarnego teatru”, w magicznym ultrafioletowym świetle; dla widzów od ok. 3 lat; bilety w promocyjnej cenie: 11 zł - dorośli, 8 zł - dzieci, w sprzedaży przez portal Ticketpro;
20.00 - 21.00 - „Kosmiczna podróż” - spektakl czarnego teatru; dla widzów od ok. 5 lat; bilety w promocyjnej cenie: 11 zł - dorośli, 8 zł - dzieci, w sprzedaży przez portal Ticketpro;
ATRAKCJE SPECJALNE
14.00 - 16.00 - „Teatralna makieta” - warsztaty dla dzieci, młodzieży i całych rodzin; każdy uczestnik stworzy swoją makietę czarnego teatru; koszt - 9 zł od osoby; ilość miejsc ograniczona; zapisy przez formularz na stronie Teatru;
18.30 - 19.00 - „Tajemnice czarnego teatru” - pokaz techniki ”czarnego teatru”, okazja, żeby zobaczyć jak powstaje magia tego teatru oraz jak pracują aktorzy; możliwość zrobienia zdjęć i spotkania z aktorkami; wstęp bezpłatny; ilość miejsc ograniczona; zapisy przez formularz na stronie teatru.

TEATR DZIECI ZAGŁĘBIA
im. Jana Dormana
Będzin, ul. Teatralna 4
www.teatr.bedzin.pl

SPEKTAKL
Spektakl – niespodzianka (szczegóły wkrótce).
ATRAKCJE SPECJALNE
"Muzeum na kółkach" z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – wystawa dedykowana miastu Będzin oraz Postaci Rutki Laskier.
Zajęcia animacyjne w teatrze dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

TEATR ŻELAZNY
Katowice, ul. Armii Krajowej 40
www.teatrzelazny.pl

SPEKTAKL
19.00 - 20.30 - „Jabłko”, V. Thiessen, reż. Artur Barciś, obsada: Marta Marzęcka - Wiśniewska, Karolina Sawka, Piotr Wiśniewski.

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY IM. H.BISTY W RUDZIE ŚLASKIEJ
Ruda Śląska, ul. P. Niedurnego 69
www.mckrudasl.pl

16.30 - „Artystyczny happening” w wykonaniu uczestników warsztatów realizowanych
w ramach projektu dofinansowanego z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii; widowisko według scenariusza i w reżyserii, Anny Białoń i Bartłomieja Latoszka.
od godz. 17.00 - Spektakle teatralne w wykonaniu Laureatów XXVII Rudzkiego Festiwalu Kutury Młodzieży Szkolnej 2017:
„W pewnym małym Miasteczku” S. Mrożek, w wykonaniu Teatru Moklandia z Domu Kultury w Rudzie Śląskiej Bielszowicach, reż. Teresa Jonas;
„Niebieski ptak” w wykonaniu Teatru Moklandia z Domu Kultury w Rudzie Śląskiej Bielszowicach, reż. Teresa Jonas;
„Pamiętnik dziewczyny Don Kichota” w wykonaniu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, instruktor Bożena Bismor
ok. godz. 19.00 - „Po naszymu, czyli po…” – spektakl muzyczny oparty na śląskich szlagierach w wykonaniu Teatru Czwarta Scena
20.00 - „Stary klamor w dziadkowym szranku” - spektakl Teatru Reduta działającego przy Chorzowskim Centrum Kultury;
22.00 - #VQRW -spektakl dyplomowy studentów Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego; spektakl dla widzów dorosłych.
W trakcie wydarzenia odbędą się także warsztaty teatralne dla dzieci młodszych oraz będzie możliwość zwiedzenia sceny wraz z zapleczem oraz zabytkowej drukarni znajdującej się w MCK. Na wszystkie spektakle i wydarzenia towarzyszące wstęp jest wolny.

Bitwa o kurtki w Lidlu: Klienci zdemolowali sklep ZOBACZ WIDEO

Jak dobrze znasz przepisy ruchu drogowego? SPRAWDŹ TUTAJ

25 lat po pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej. Zobacz niezwykły dokument multimedialny poświęcony tragedii z 1992 roku. Kliknij w przycisk PLAY. Zachęcamy, aby oglądać na monitorze komputera.

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

23.09.2017, 20:42

"Prezydent Andrzej Kotala (PO) - który swą karierę w urzędzie zaczął umeblowaniem na nowo swojego urzędu. Wypasione meble, których nie dostaną tyrający pracownicy, ale wyłącznie prezydent i jego zastępcy. Trudno skąpić mu na skórzane kanapy, na drogie alkohole i kubańskie cygara jeśli przekonuje, że przyjmuje poważnych gości - jak cię widzą, tak cię piszą ( chociaż czasami i to nie pomoże). Chorzowianie nieco się zbulwersowali. Niby wszystko jest w zgodzie z przepisami, ale czy na pewno jest w zgodzie z przyzwoitością? Kotala jest członkiem PO Przed prezydenturą był dyrektorem Parku Kultury. Porządził tam dwa lata, a Chorzowianie gdyby gremialnie się do tegoż Parku przeszli, zobaczyliby na własne oczy efekty zarządzania partyjnego nominata, a wówczas raczej nie chcieliby w Chorzowie takiego "gospodarza". Nie chodzi się o przynależność go PO, tylko o powiatowych "królików", - jest to rak, który toczy całe Polskie społeczeństwo obywatelskie, podważa zaufanie Obywatela do urzędnika bo na forum lokalnym zwycięża tani populizm i obietnice gruszek na wierzbie, bo lokalni politycy czując swoją bezkarność obiecują wszystko. Wierzę, że przykład referendum w Bytomiu będzie sygnałem dla ludzi, że mają asa w rękawie i mogą z niego skorzystać. Jak widać - prezydent sąsiadującego z Bytomiem Chorzowa wniosków z gniewu społeczności nie wyciągnął żadnych". c.d.n.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:

Powiązane