Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski w Tarnowskich Górach. Ruszyło głosowanie na projekty

TK, UM Tarnowskie Góry
Rozpoczęło się głosowanie nad wnioskami do budżetu obywatelskiego
Rozpoczęło się głosowanie nad wnioskami do budżetu obywatelskiego ARC. UM Tarnowskie Góry
Budżet obywatelski w Tarnowskich Górach. Właśnie rozpoczęło się głosowanie na jeden z 14 wniosków, które pozytywnie przeszły weryfikację. Tarnogórzanie mają czas do końca sierpnia aby zagłosować na jeden z projektów inwestycji.

Budowa i modernizacja boisk, placów zabaw i miejsc do rekreacji to główne motywy tegorocznego budżetu partycypacyjnego. Aż osiem z czternastu punktów zakłada właśnie takie prace.
- Oznacza to, że tarnogórzanom zależy, aby żyło im się w mieście jeszcze wygodniej - komentuje Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór wskazując, że większość podstawowych potrzeb mieszkańców miasta jest na bieżąco realizowanych.

Do tegorocznego Budżetu Partycypacyjnego Tarnowskich Gór złożono w sumie 18 wniosków. Dwa z nich zostały złożone podwójnie (chodzi o „Repetę Zdrowia” w Reptach Śląskich i zagospodarowanie terenu w rejonie ulicy Marii Rozpłochowskiej ), kolejne dwa nie spełniły warunków formalnych. Sprawa dotyczy zadania przewidującego budowę boiska przy Publicznym Gimnazjum nr 1 przy ulicy Sobieskiego oraz przebudowy skrzyżowania ulic Sielanka i Janasa.

- Pierwszy z wniosków obejmuje teren, który nie należy w całości do gminy - część działki jest powiatowa – tłumaczy Radosław Czajka, naczelnik miejskiego Wydziału Inwestycji i Remontów, który przewodniczy Zespołowi Weryfikującemu Wykonalność Projektów. - Decyzja w sprawie tej inwestycji byłaby uzależniona od decyzji starosty, więc nie możemy zapewnić, że jej realizacja będzie możliwa w przyszłym roku.

W odniesieniu do drugiego z odrzuconych wniosków Czajka wyjaśnia: - Skrzyżowanie ulic Sielanka i Janasa jest skrzyżowaniem odpowiednio - drogi gminnej i powiatowej co oznacza, że za jego przebudowę odpowiada starostwo. Dlaczego? Przepisy wskazują, że za takie skrzyżowania odpowiada zawsze administrator drogi wyższego rzędu czyli w tym przypadku powiat.

Głosowanie trwa do 31 sierpnia (do godz. 24.00). Udział w nim może wziąć każdy pełnoletni i zameldowany w mieście mieszkaniec Tarnowskich Gór. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną na stronie internetowej miasta (https://www.tarnowskiegory.pl/ankiety/glosowanie.php).

Przypominamy, że na budżet obywatelski miasto przeznaczyło 500 tys. zł.

Budżet Obywatelski: Lista wniosków, które przeszły weryfikację:

1. Budowa boiska wielofunkcyjnego, ul. Powstańców Warszawskich

2. Budowa podjazdu w przedszkolu dla osób niepełnosprawnych, ul. Korczaka 2 (lokalizacja placu od strony ulicy Kościuszki, wejście na boisko)

3. Budowa podjazdu w przedszkolu dla osób niepełnosprawnych, ul. Gruzełki 17, Przedszkole Nr 2

4. Koncepcja zmiany organizacji ruchu wraz z remontem nawierzchni dróg i oświetlenia na osiedlu Strzybnica, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ulice Armii Krajowej, Strzybnicka oraz drogi w obrębie osiedla

5. Modernizacja otwartego terenu sportowo-rekreacyjnego przy Publicznym Gimnazjum nr 2 - Sportowym i Szkole Podstawowej nr 3, ul. Wyspiańskiego 3

6. Poprawa infrastruktury drogowej na Osiedlu „,Przyjaźń”, poprzez utworzenie nowych miejsc postojowych przy Domu Pomocy Społecznej „,Przyjaźń” oraz w ciągu istniejącego parkingu pomiędzy ul. Gustawa Morcinka 10 i 12, a ul. Francuską 28, 30 i 32, Os. Przyjaźń (przewiduje się V lokalizacji: I to skwer zieleni przy DPS Przyjaźń, a II-V to skwery zieleni w ciągu istniejącego parkingu między ul. Morcinka 10 i 12, a ul. Francuską 28, 30 i 32 )

7. Projekt budowy placu zabaw oraz ogrodzenia w dzielnicy Pniowiec, ul. Jagodowa lub Edukacji Narodowej

8. PUMPTRACK - plac zabaw dla małych i dużych rowerzystów (plac za nowo wybudowaną halą sportową - obok istniejącego skate parku lub Park Miejski, okolice dużego placu zabaw dla dzieci

9. Remont drogi, ulica Beskidzka

10. REPETA ZE ZDROWIA NA REPTACH – Uzupełnienie i modernizacja istniejącej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej w dzielnicy Repty Śląskie poprzez zakup i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej na terenach przeznaczonych pod rekreację i sport (lokalizacje: 1) przy boisku sportowym LKS Zgoda Repty na ulicy Staszica, 2) przy placu zabaw na ulicy Długiej 10 za budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Reptach Śląskich, 3) przy placu zabaw przy ulicy Witosa i Waliski)

11. Rozbudowa Skateparku, ul. Obwodnica 8

12. Wymiana stolarki okiennej w całym budynku wraz z parapetami wewnętrznymi Przedszkola nr 1" Wesoła Jedyneczka" przy ul. Legionów 9

13. Zagospodarowanie skweru przy budynku gminnym na ul Głównej w dzielnicy Bobrowniki Śląskie pod nazwą: "Dziedziniec historyczno -kulturowy dzielnic Bobrowniki Śląskie - Piekary Rudne wraz z placem zabaw dla dzieci", Skwer przy ul. Głównej 27

14. Zagospodarowanie terenu - nieużytków z przeznaczeniem na wybudowanie siłowni zewnętrznej i wielofunkcyjnego obiektu sportowego (m.in. kort ziemny do tenisa, boisko do siatkówki), teren w obrębie i za budynkami przy ulicy Marii Rozpłochowskiej 2,4 i 5

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto