Niemal w całym woj. śląskim czwartkowa burza wyrządziła mniejsze lub większe szkody. Najwięcej jednak interwencji strażackich było w pow. tarnogórskim. Największe straty odnotowano w Zbrosławicach, Tarnowskich Górach, Kaletach i Tworogu.

74 interwencji odnotowała w czwartek 10 sierpnia straż pożarna w pow. tarnogórskim, w związku z burzami. Wyjazdy strażaków najczęściej związane ze zniszczonymi drzewami. W Tworogu uszkodzony został dach, natomiast w Kaletach elewacja budynku.

- Mieliśmy łącznie ponad 90 interwencji w powiecie i dalej trwają. Nawałnica przeszła głównie przez gminę Zbrosławice, Tarnowskie Góry i Kalety. Praktycznie wszystkie jednostki OSP z powiatu brały udział w działaniach - relacjonuje dzisiaj mł.bryg.mgr Piotr Pichura z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Z rana ok. 3 tys. odbiorców energii z pow. tarnogórskiego było bez prądu - szczegóły w galerii powyżej.

Sporego pecha 23-latek na rowerze, na którego w Tarnowskich Górach spadły konary drzewa - ten trafił do szpitala. Z informacji straży wynika, że na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

- Nawałnica była tak duża, że odleciała nam jedna z dachówek! - mówi Beata Hadryś, mieszkanka Zbrosławic. - W nocy, późnym wieczorem, koło 22.00 słyszałam piły, więc podejrzewam, że straż pożarna interweniowała i od razu zabrali się za drzewo leżące na drodze, cieli je na kawałeczki i usuwali z drogi. Rano już nie napotakałam się z przeszkodami tego typu - relacjonuje. Jak twierdzi, do dzisiaj w jej domu nie ma prądu, do chwili obecnej naprawiana jest awaria.

- Taka nawałnica przyszła, że podobno najwyższe drzewo w Zbrosławicach się złamało. Szczęście, że nie spadło tam ani na nas.To była dosłownie chwila, nagle taki szkwał jak gdyby przyszedł. Ja wyszedłem na chwilę i tylko trzask usłyszałem i ono spadło – relacjonował mieszkaniec Zbrosławic.Czytaj więcej o stratach wyrządzonych przez burzę w woj. śląskim - kliknij TUTAJ.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!