Olimpijczyk Nowe Chechło: Kajakarze po ostatnich zawodach sezonu 2013

Łukasz Wajda i Dominik Ćwienczek
Łukasz Wajda i Dominik Ćwienczek Stanisław Wawszczak
Kajakarze Olimpijczyka Nowe Chechło udanie startowali w zawodach kończących tegoroczny sezon 2013. Działacze już go podsumowali i twierdzą, że byl ona dla klubu najlepszy w ciągu pięcioletniej historii Olimpijczyka.

Zawodnicy Olimpijczyka Nowe Chechło najpierw w krakowskim maratonie kajakowym zdobyli 11 medali, przywożąc sześć złotych, dwa srebrne i trzy brązowe krążki, zajmując na dodatek drużynowo pierwsze miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęli Brajan Widera K-1 (500m), Andrzej Słota K-1 (2 km, weteran), Kasandra Widera K-1 (2 km), Marzena Ferdyn k-1 (6 km), Maciej Andrzejczak C-1 (6 km) i Łukasz Wajda K-1 (6 km). Srebrne medali wypływali Patrycja Szewczyk K-1 (2 km) i Agnieszka Słota K-1 (12 km) a brązowe Marek Choroba K-1 (weteran, 2 km), Oskar Serban K-1 (6 km) i Remigiusz Mrozek (K-1 (12 km).

Tradycyjnie już nasi młodzi kajakarze wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kajak Polo, które odbyły się w Kaniowie. W zawodach wzięły udział MKS Czechowice Dziedzice, UKS 4 Katowice, OTK Opole, UKS SET Kaniów, UKS Świerklaniec i UKS Olimpijczyk Nowe Chechło. W kategorii dziewcząt nasza ekipa w składzie Sandra Wajs, Wiktoria Kołodziejczyk, Karolina Zorzycka, Marzena Ferdyn, Janina Francik, Wanda Bohm i Kasandra Widera zajęła trzecie miejsce. Chłopcy w składzie Łukasz Wajda, Kamil Wajda, Łukasz Kowalkowski, Dominik Ćwienczek, Oskar Serban i Paweł Wolny przegrali po dogrywce brązowy medal z OTK Opole.

W minioną sobotę, 5 października, Olimpijczyk ścigał się w Opolu o Błękitną Wstęgę Odry na dystansach 1000 m, 3000 m i 6000 m, zdobywając 16 medali. Swoje biegi wygrali Agnieszka Słota C-1 (1000 m), Kasandra Widera K-1 (1000 m), Maciej Andrzejczak C-1 (3000 m), Łukasz Wajda K-1 (3000 m), Marzena Ferdyn K-1 (3000 m), Kinga Słota K-1 (6 km) i Klaudiusz Kokot K-1 (80 m). – Dodatkową atrakcją zawodów był Wyścig Memoriałowy Jędrzejewskiego na dystansie 80 m na dowolnych rodzajach łodzi. W biegu sztafetowym byliśmy na miejscu drugim – mówi Klaudiusz Kokot, trener Olimpijczyka.

W niedzielę nasi kajakarze zakończyli sezon startem na tyskim jeziorze Paprocany w Międzynarodowych Regatach Kajakowych o Puchar Polski Południowej. Zawodnicy ścigali się na dystansach 333m i 2000m w konkurencjach K-1 i K-2. O medale rywalizowały oprócz Polaków ekipy z Czech i Słowacji. Olimpijczyk wywalczył 14 medali i zajął pierwsze miejsce drużynowo. Złoto z Tychów przywieźli Paweł Wolny i Dominik Ćwienczek K-2 (333 m), Maja Miś i Kinga Słota K-2 (333 m) oraz Kinga Słota K-1 na 2000m. Kinga Słota, która w trzecim swoim starcie w K-1 na 333 m była druga, została uznana za najlepszą zawodniczkę regat.

- Miniony sezon był dla naszego klubu bardzo udany. Tegoroczny dorobek to 28 medali mistrzostw Polski, jeden medal mistrzostw Europy i szóste miejsce mistrzostw świata. Takie wyniki cieszą i dają wielką satysfakcję, tym bardziej, że jest to dopiero piąty rok istnienia klubu. W roku ubiegłym zdobyliśmy 15 medali MP, więc progres jest widoczny. To wynik znakomitej trenerskiej pracy Bernarda Mizerskiego z dziećmi i młodzieżą. On ma do nich niesamowitą cierpliwość i wielkie serce. Pozornie na drugim planie, ale dzięki niemu mamy w klubie stały dopływ kolejnych pokoleń kajakarzy – dodaje Kokot.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani