Gwarek: Wynik lepszy niż gra tarnogórskiego lidera [ZDJĘCIA]

Gwarek pokonał rezerwy Piasta 4:0
Gwarek pokonał rezerwy Piasta 4:0 Stanisław Wawszczak
Gwarek Tarnowskie Góry pokonał na własnym boisku Piasta II Gliwice 4:0 (0:0) w meczu XX kolejki rozgrywek o mistrzostwo IV ligi śląskiej gr. I.

Czwartoligowcy rozegrali już trzecią kolejkę wiosną, a jej inauguracja w wykonaniu tarnogórzan nie była do tej pory wymarzona. W pierwszym tegorocznym spotkaniu Gwarek zremisował z rezerwami GKS Tychy, w kolejnym wymęczył zwycięstwo nad MKS Myszków, zespołem z dolnej części ligowej tabeli.

Niezła pogoda sprawiła, że na stadion przy ulicy Wojska Polskiego ściągnęło prawie 350 kibiców, ciekawych aktualnej dyspozycji swoich ulubieńców. Wśród nich można było również wypatrzeć nawet Barbarę Dziuk, posłankę PIS z naszego regionu.

Od pierwszych minut spotkania widać było, że młody zespół rezerw gliwickiego Piasta nie zamierza łatwo sprzedać skóry. Grając szybko i na granicy faulu przyjezdni piłkarze uniemożliwiali naszym konstruowanie składnych akcji. Pierwszą dobrą okazję na otwarcie wyniku nasi mieli w 22 minucie. Tadeusz Urbainczyk poszedł prawą stroną, celnie dośrodkował w pole karne, a tam czekający na piłkę Dawid Jarka nie zdołał z kilku metrów oddać strzału. Futbolówka zaplątała mu się między nogami i przy głębokim westchnieniu kibiców wyłuskał mu ją bramkarz Piasta.

Kolejną dobrą akcję Urbainczyka zakończyła niecelna główka Adriana Sikory, a w 36 minucie Rafał Kuliński nie wykorzystał dobrej wrzutki Jarki. W 41 minucie po wykonywanym rzucie rożnym dwukrotnie z bliska strzelał Alexander Mrozek, ale za pierwszym razem trafił w obrońcę, za drugim utknęła w gąszczu zawodników Piasta. Na tym praktycznie zakończyły się sytuacje strzeleckie gospodarzy. Na boisku było sporo chaosu i choć nasi mieli optyczną przewagę, to bramka nie padła, a goście też mieli swoje okazje.

Niedosyt z pierwszej połowy zamazała druga. Już w 48 minucie Gwarek objął prowadzenie. Remigiusz Curyło poszedł prawą stroną boiska, wrzucił futbolówkę w pole karne Piasta, a tam Rafał Kuliński uderzeniem z pierwszej piłki ulokował ją w siatce. Chwilę później Kuliński mógł podwyższyć, ale piłkę podaną przez Sikorę posłał obok słupka. Sześć minut później było jednak już 2:0. Mateusz Śliwa przechwycił w połowie boiska podanie gości i wypuścił prostopadłym podaniem Jarkę. Ten mimo asysty dwóch obrońców strzelił nie do obrony. Nasi mieli kolejne okazje, Jarka, Cymerys, Sikora, ale następna bramka padła dopiero w 70 minucie. Swoje pierwsze, celne trafienie dla Gwarka zaliczył Urbainczyk, wykorzystując podanie Hewlika. Wynik został ustanowiony w 78 minucie. Za faul na Urbainczyku sędzia podyktował rzut karny, do piłki podszedł Kuliński i … trafił w poprzeczkę. Na szczęście nasi z determinacją dobijali, a ostatni piłkę uderzył Sikora. Mecz kończy się trafieniem piłki w poprzeczkę po strzale Urbainczyka.

- Zaczęliśmy mecz niemrawo. Dopiero męskie słowa w szatni podczas przerwy obudziły zespół. Zaraz po przerwie strzeliliśmy szybko dwie bramki i odzyskaliśmy kontrole nad spotkaniem. Cieszę się ze swojego trafienia, to dziewiąty gol w tym sezonie. Wierzę, że z meczu na mecz drużyna będzie lepiej wyglądała – mówi Dawid Jarka, kapitan Gwarka i lider klubowej klasyfikacji na najskuteczniejszego strzelca.

Gwarek zdobył kolejne trzy punkty i prowadzi w tabeli z przewagą 6 punktów nad Wartą Zawiercie i Sarmacją Będzin. W następnej kolejce nasi pauzują, mając zaliczony walkower za mecz z Nadwiślanem. Nadwiślan wiosną wycofał się w rozgrywek. Kolejne spotkanie Gwarek rozegra 8 kwietnia, a podejmie wtedy Szombierki Bytom.

TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY – GKS PIAST II GLIWICE 4:0 (0:0)
BRAMKI: Kuliński (48), Jarka (54), Urbainczyk (70), Sikora (77).
GWAREK: Wiśniewski – Curyło, Cymerys, Mrozek, Śliwa – Timochina, Szombierski (56, Górka), Urbainczyk, Kuliński (88, Polak), Sikora (78, Stanik) – Jarka (69, Hewlik).