Po raz trzeci tarnogórski Olmet wydaje kalendarz ze zdjęciami nagich kobiet. Fotografie znów wykonała Veroniq Zafon, fotograf z Bytomia.

Tym razem hasłem przewodnim kalendarza i fotografii jest Materia nieZŁOMna. Kobiece akty są prezentowane na tle części ze starych maszyn górniczych.
– Branża górnicza ze względu na swoje tradycje jest nieodłącznym elementem wizerunku Śląska i postanowiliśmy to podkreślić – mówi Karolina Kalaga z Olmetu, największego złomowiska na Śląsku.
Zdjęcia po raz pierwszy zostały wykonane w plenerze.

Modelki pozowały m. in. z ogromnymi kołami z szybów górniczych, linami do wyciągania węgla, przenośnikami stalowymi do jego transportu, wagonikami oraz kawałkiem kombajnu do kopania węgla w chodniku.

– Tworząc nowy kalendarz chcieliśmy, żeby była to wersja makro – tłumaczy Veroniq Zafon, fotograf z Bytomia, która robiła zdjęcia do wszystkich edycji kalendarza. – Na złomowisku jest mnóstwo wielkich przedmiotów, związanych z górnictwem. Kalendarz ma nie tylko walory estetyczne, ale kiedyś może posłużyć za dokument, swego rodzaju świadectwo o ewolucji zawodu górnika. Opowiada o rzeczach, które kiedyś były wykorzystywane w kopalniach, a dziś kończą swoje życie na złomowiskach.

Materia nieZŁOMna jako trzecia już edycja zamyka tryptyk wydawniczy. Jednak Olmet zapewnia, że w przyszłości zamierza wydawać kolejne ekskluzywne kalendarze.
– Na pewno znów pojawią się na nich elementy kobiecego ciała, ale na razie nie chcemy zdradzać szczegółów – to będzie kolejna niespodzianka! – informuje Przemysław Oleś, prezes spółki.

Tak jak w poprzednich latach, kalendarz jest wydawnictwem ekskluzywnym. Otrzymają go klienci, kontrahenci i partnerzy firmy. Zdjęcia z kalendarza będzie można obejrzeć podczas ogólnodostępnych wernisaży.

Jakie zdjęcia były w poprzednich edycjach? Zobacz kalendarz Olmetu na 2012 rok

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mieszkaniec TG (gość) (Obserwator)

poczytaj może w internecie jak bogacą sie firmy handlujące złomem kolego a potem mów o sukcesach,zadaj pytanie dlaczego radny z Sowic już nic nie mówi o pracy złomowiska i wnioski wyciągnij sam

Obserwator (gość)

Typowe polskie buractwo. Nic tak nie boli jak cudzy sukces! Tak powinno brzmiec to przysłowie. Za kalendarz oczywiście plus.

edd (gość)

hahaha ekskluzywne kalendarze śmiechu warte ,przecież te fotki jak i sam kalendarz są beznadziejne .

pracownik (gość)

No tak zatrudnienie roboli co dziennie robią przy tym złomie za 1500zł po 12 godzin było by nie etyczne