Dzień Dziecka pełen atrakcji potrwa w Kielcach aż 4 dni
Z okazji Dnia Dziecka Kielce i okolice proponują moc atrakcji dla przyjaciół dobrej zabawy i miłośników aktywnego wypoczynku. Do stolicy regionu świętokrzyskiego warto wybrać się szczególnie w długi czerwcowy weekend, ponieważ Dzień Dziecka pod hasłem „Kielce-Raj dla dzieci” potrwa tu aż 4 dni. Na ten czas gospodarze miasta i okolicznych miejscowości postanowili połączyć siły, aby podzielić się tajemnicami i skarbami ziemi świętokrzyskiej.

Zaczarowane miasto
W ramach cyklicznej akcji „Budzenie Sienkiewki” śródmieście zamieni się w wielką strefę zabawy dla całej rodziny. Zaplanowane są uliczne spektakle, parady, warsztaty, koncerty, wystawy, wesołe miasteczka, dmuchane zamki i mnóstwo innych atrakcji. W piątek, 31 maja na scenie na kieleckim Rynku odbędzie się koncert zespołu Małe TGD a w sobotę Profesor Pytalski opowiadając o magii powietrza będzie zachęcał najmłodszych do twórczego myślenia.

Tajemnice i eksperymenty
Politechnika Świętokrzyska swoje sale wykładowe zmieni w Świat Młodego Odkrywcy, w którym dzieci będą mogły eksperymentować do woli. Centrum Geoedukacji zaprasza do podróży w czasie i do wnętrza Ziemi za pomocą specjalnej Kapsuły 5D. Pokazy naukowe zaprezentują także Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach i Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Przez centrum Kielce przejedzie kawalkada motocyklistów. Zaplanowano też prezentacje: motolotni, szybowca, quadów, gokartów, youngtimerów, ekskluzywnych limuzyn i traktorów.

*

Propozycje dla aktywnych
Kielce to także świetne miejsce do aktywnego wypoczynku. W tych dniach będzie można skorzystać z przejażdżek konnych, basenów, ścianek wspinaczkowych, parku linowego, ogromnego parku trampolin czy zwiedzać jaskinie. Cykliści będą mogli poznawać miasto i okolice wybierając jedną z wielu atrakcyjnych tras rowerowych, prowadzonych leśnymi duktami. Na spacerowiczów czekają urokliwe ścieżki biegnące wśród zieleni i atrakcji skalnych w rezerwatach przyrody znajdujących się w granicach miasta na Kadzielni, Ślichowicach, Karczówce, Wietrzni czy Białogonie.

*

Podróż do Krainy Czarów
Największą atrakcją czerwcowego weekendu będzie wspaniałe widowisko Kieleckiego Teatru Tańca – „Alicja w Krainie Czarów”. Wystawione zostanie 1 czerwca, o godz. 19:30 pod gołym niebem, w wyjątkowej scenerii Amfiteatru Kadzielnia. Już sam amfiteatr jest atrakcją - usytuowany w dawnym kamieniołomie i otoczony skalnymi ścianami jest wspaniałym dopełnieniem tego wydarzenia. Spektakl opowiada o przygodach Alicji posługując się różnymi stylami tańca z przepięknym kolażem muzycznym w tle. Choreografia zawiera elementy tańca jazzowego i współczesnego, przenosi jednocześnie do świata rewii i musicalu. Wystąpi ponad 80 artystów prezentujących ponad 500 strojów. Będą akrobaci, szczudlarze, klowni, żonglerzy, kataryniarze. Na widzów, zwłaszcza tych najmłodszych czeka feeria świateł i barw, liczne konkursy z nagrodami oraz mnóstwo atrakcji dostępnych od godz. 17:00 na koronie amfiteatru, w specjalnych strefach: zabawy i cateringu. PSS Społem jako partner wydarzenia przygotował konkurs, w którym do wygrania są markowe tablety.

*

Bilety na spektakl do nabycia w systemie sprzedaży eBilet na stronie www.ebilet.pl lub na stronie Kieleckiego Teatru Tańca www.ktt.pl

Biała Dama, rekiny, Koloseum
Dzień Dziecka ciekawie spędzimy także poza Kielcami. Imprezy przygotował zamek w Chęcinach, gdzie na gości oczekuje Biała Dama. Zdjęcia pod wieżą Eiffla, przy wodospadzie Niagara i rzymskim Koloseum będzie można zrobić w Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie. Na spotkanie oko w oko z rekinem, jak również z innymi, bardziej łagodnymi mieszkańcami świata podwodnego zaprasza Kompleks Świętokrzyska Polana. Na tropicieli historii czeka Skansen w Tokarni, gdzie dzieci pobawią się w dawne i lubiane gry i zabawy.*

Więcej informacji na temat projektu i długiego weekendu czerwcowego „Kielce-Raj dla dzieci” na stronie www.rajdladzieci.kielce.eu

*

Dla dziecka