KRÓTKO: Laskarze Ósemki Tarnowskie Góry wygrali z Lipnem Stęszew i Polonią Skierniewice

Krzysztof Szendzielorz
Stanisław Wawszczak
Dwa zwycięstwa 14 i 15 kwietnia odnieśli laskarze Ósemki Tarnowskie Góry i nadal walczą awans do I ligi hokeja na trawie.

W miniony weekend laskarze tarnogórskiej Ósemki odnieśli kolejne dwa zwycięstwa w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi seniorów. Najpierw w sobotę, 14 kwietnia, na własnym boisku pokonali Lipno Stęszew 3:0 (2:0), potem następnego dnia rozgromili w Skierniewicach miejscową Polonię 7:0 (4:0).

Ósemka od kilku już lat walczy o powrót w grono pierwszoligowców i w tej sytuacji każdy mecz jest ważny. Tegoroczna II liga liczy pięć zespołów, więc zgodnie z regulaminem tylko jedna drużyna uzyskuje awans bezpośredni, druga musi stoczyć boje barażowe z trzema przedostatnimi zespołami z I ligi.

W ubiegłym roku nasi przegrali baraże i teraz zespół czyni wszystko, aby ukończyć rozgrywki na pierwszym miejscu. Na razie tarnogórzanie mają trzy punkty straty do prowadzącej Stelli Gniezno, ale przed nimi jest jeszcze bezpośredni pojedynek obu zespołów.

Mecz z Lipnem od pierwszych minut toczył się pod dyktando Ósemki. Pierwszą bramkę już w 10 minucie strzelił Adam Cieślik, dziesięć minut później Rafał Sołtysik podwyższył na 2:0. Do przerwy więcej bramek nie padło. W drugiej połowie nasi rozpoczęli prawdziwe oblężenie bramki gości. Mimo wielu dogodnych sytuacji padła jeszcze tylko jedna bramka po strzale Cieślika.

- Wygląda na to, że o końcowym układzie tabeli może zdecydować stosunek bramek. Stąd ważne jest aby strzelać ich jak najwięcej. Dzisiaj jak na rozmiar naszej przewagi odnieśliśmy za skromne zwycięstwo. Zawodziliśmy przy wykonywaniu krótkich rzutów rożnych, ale boisko jest tak zniszczone w obrębie półkoli bramkowych, że trudno posłać tam precyzyjnie piłkę – mówił po meczu Andrzej Miśkiewicz, trener Ósemki.

Następnego dnia trener tarnogórzan miał już lepszy humor. – Dałem szansę gry kolejnym, młodym zawodnikom, zmieniliśmy ustawienie. Pokazali oni dynamiczną, szybką grę i bezdyskusyjnie dominowali na boisku. Mam oczywiście świadomość, że Polonia jest outsiderem tabeli, więc umiejętności jej zawodników są zdecydowanie mniejsze - komentował po meczu w Skierniewicach.

Bramki w tym meczu zdobywali Sołtysik ( minuta 25, 31, 66), Cieślik (23, 63), Piotr Śpiewok (32) i Michał Lipiński (50). W drużynie Ósemki wystąpili: Sylwester Trzeciak (bramkarz), Dariusz Masłyka (kapitan zespołu), Tomasz Wilczęga, Wojciech Karwath, Szymon Stypa, Wojciech Smoła, Patryk Stąpór, Przemysław Gołębiewski, Adam Zimnicki, Kamil Langer, Tomasz Strzała, Dawid Stasiowski, Paweł Piotrowski, Tomasz Lech i Damian Król.

W piątek, 20 kwietnia, o godz. 18.00 na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Janasa w Tarnowskich Górach Ósemka ma w planach towarzyskie spotkanie z zespołem Steglitzer TK Sportwart Berlin. Natomiast w sobotę i niedzielę o godz. 14 Ósemka rozegra dwa ostatnie ligowe mecze na własnym boisku. Najpierw będzie podejmować ZSMS Poznań, a dzień później rozegra rewanżowe spotkanie z Polonią Skierniewice.

W niedzielę będzie można też pokibicować naszym juniorkom, które o 10.00 zagrają z MKS Siemianowice. Dwie godziny później na boisko wybiegną juniorzy Ósemki, aby rozegrać mecz eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ze swoimi rówieśnikami ze Skierniewic.