Mateusz Kaszuba w meczu z AZS zdobył 1,5 pkt dla Skarbka Tarnowskie Góry

Mateusz Kaszuba w meczu z AZS zdobył 1,5 pkt dla Skarbka Tarnowskie Góry (© Stanisław Wawszczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

MKS Skarbek Tarnowskie Góry pokonał na wyjeździe AZS AJD Częstochowę 6:4 w meczu IV kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi mężczyzn.

Tarnogórzanie zagrali w składzie Marek Bartusik (2,5 pkt.), Mateusz Kaszuba (1,5), Robert Abramowicz (1) i Dawid Jendrysik (1). W okresie letniej przerwy w zespole nie zaszły poważniejsze zmiany. Nikt z podstawowych graczy nie ubył, doszli natomiast Maciej Chorąży, 16-letni zawodnik MOSM Tychy i Tomasz Kocik, wychowanek Skarbka grający ostatnio w Odrze Miasteczko Śl. Trzon drugoligowej drużyny stanowią obecnie Bartusik, Kaszuba i Dawid Borycka. Jako czwarty dochodzi Abramowicz, który w pierwszym meczu z Ligotą Łabędzką przy stanie 5:4 wygrał mecz i dał Skarbkowi zwycięstwo. Z Ligotą nasi z reguły przegrywali i to wysoko. Oprócz niego w dotychczasowych meczach zagrali jeszcze Aleksander Stawicki, Chorąży i Jendrysik.

– Obserwuję ich, stwarzając taką sytuację, aby ciągle mogli grać jeszcze w naszej trzecioligowej drużynie. Kiedy któryś z nich zagra trzy mecze w II lidze nie będzie mógł już wystąpić w niższej lidze. W tym sezonie oprócz II i III ligi mamy jeszcze dwie drużyny w IV lidze, więc spore bogactwo. Dobrze zaczęliśmy sezon, więc myślę, że jest szansa powalczyć o dostanie się w rundzie rewanżowej do pierwszej ósemki – zapowiada Marian Michalski, trener Skarbka.

Teraz naszą drużynę czekają trudniejsi przeciwnicy. W piątek, 7 października, Skarbek podejmie LUKS Nysę, później wyjeżdża na mecz do LKS Rój Żory. Potem czeka na tarnogórzan Viret Zawiercie. Te trzy zespoły były uważane przed sezonem za faworytów rozgrywek i dzisiaj razem z nami z kompletem punktów prowadzą w tabeli.

Gorszy start w II lidze ma kobieca drużyna Skarbka. W ostatnim meczu nasze tenisistki przegrały u siebie z MKS Cieszko Cieszyn 1:9, a jedyny punkt dla naszego zespołu zdobyła Magdalena Martyniuk. W drużynie kobiet występują jeszcze Anna Surowy, Aleksandra Paszek, Dominika Koźluk, Agnieszka Przyborowska i Agnieszka Ochman. Na razie nasze panie z 2 punktami zajmują w tabeli 10. miejsce. – Tutaj naszym celem, jak co roku jest utrzymanie się w tej lidze - mówi Michalski.

Trenerzy Skarbka zapraszają młodzież gimnazjalną i uczniów szkół podstawowych zainteresowaną pingpongiem na treningi w sali gimnazjum sportowego przy ul. Wyspiańskiego w Tarnowskich Górach. Każdy jest mile widziany, codziennie od 16.30.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!