KSGB Manieczki lepsze od Clescevii Kleszczewo [ZDJĘCIA]

Krzysztof Ratajczak
W dziewiątej serii spotkań grupy pierwszej poznańskiej A- Klasy, piłkarze KSGB Manieczki pokonali na własnym boisku zespół Clescevii Kleszczewo 2-0.

Rozegrany w niedzielne popołudnie, 14 października mecz zaczął się dla gospodarzy bardzo dobrze, którzy już w pierwszej akcji meczu zdołali przejąć piłkę w okolicy pola karnego zespołu gości i zdobyć pierwszą bramkę.

Ta sytuacja mocno zaskoczyła zespół Clescevii, który w kolejnych minutach praktycznie dał się zdominować przez gospodarzy, dążących do szybkiego podwyższenia prowadzenia.

Po pierwszym kwadransie goście starali się grać długie piłki do zawodników odpowiedzialnych za zdobywanie bramek i dwukrotnie w pierwszej połowie po takich zagraniach byli blisko wyrównania. Po jednej akcji domagali się rzutu karnego, w drugiej groźny strzał w ostatniej chwili zdołał zablokować obrońca zespołu z Manieczek.

Gospodarze swoje akcje opierali przede wszystkim na grze środkiem oraz lewą stroną boiska, starając się stworzyć okazje bramkowe m.in. po dośrodkowaniach.

W pierwszej połowie nie padło już więcej bramek. Drugie czterdzieści pięć minut zaczęło się od wielu strat, a gra przypominała wybijanie piłki na połowę przeciwnika.

Po kwadransie goście trafili do siatki KSGB, ale chwilę wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną strzelca jednak ta sytuacja ożywiła grę gospodarzy, którzy poczuli, że jeszcze tego meczu nie wygrali, a jeden błąd może pozbawić ich punktów.

W 65 minucie zespół z Manieczek powinien prowadzić już 2-0, ale mocny strzał z pierwszej piłki zdołał, wyciągając się jak struna, wybronić bramkarz Clescevii. Trzy minuty później znowu w roli głównej wystąpił bramkarz gości, wychodząc zwycięsko z sytuacji sam na sam.

Od tej chwili przewaga gospodarzy zaczęła być coraz bardziej dostrzegalna m.in. poprzez grę wysokim pressingiem już na połowie rywali jednak bramkę na 2-0 zdobyli po dalekim zagraniu futbolowki przez bramkarza Wojciecha Onsorge.

Po tej bramce goście nie mieli już poważniejszych okazji. Zawodnicy KSGB natomiast mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale zawiodła skuteczność strzelecka.

Spotkanie zakończyło się wygraną KSGB Manieczki 2-0.