Liga okręgowa: remis w starciu Unii Ząbkowice i Gwarka Tarnowskie Góry (ZDJĘCIA)

Tomasz Szymczyk
W środę na stadionie w Ząbkowicach spotkały się Unia Ząbkowice i Gwarek Tarnowskie Góry - dwie drużyny walczące o awans do IV ligi. Emocji, jak można się było spodziewać nie brakowało.

Zaległy mecz grupy II katowickiej okręgówki przyciągnął na trybuny ząbkowickiego stadionu prawie 250 osób. Mecz oglądali przedstawiciele wielu okolicznych klubów. Zauważyliśmy reprezentantów m.in. Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza, Unii Strzemieszyce, Tęczy Błędów, Czarnych Sosnowiec, Sarmacji Będzin oraz oczywiście głównego rywala zespołów z Ząbkowic i Tarnowskich Gór - AKS-u Niwka.

Piłkarze nie dali długo czekać publiczności na bramki. Już w 8. minucie prowadzenia dla Gwarka uzyskał Marcin Wujek. Pięć minut później był już jednak remis, kiedy Adriana Masarczyka pokonał Dawid Jaźwic. Na przerwę z prowadzeniem schodzili goście, dla których drugie trafienie uzyskał ponownie Marcin Wujek.

Po zmianie stron na boisku pojawił się 42-letni trener ząbkowiczan Jacek Janiak i gra gospodarzy nabrała rozpędu. Chociaż od 52. minuty po golu Tomasza Gajdy Unia przegrywała już 1:3, nie załamała się, a trafienia Bartosza Krzyżowskiego i Kamila Głośnego dały drużynie remis. Do bramki Gwarka piłka wpadła też w podbramkowym zamieszaniu po raz czwarty, ale sędzia odgwizdał faul i gola nie uznał. Obaj rywale podzielili się więc punktami.

Dodajmy, że pod koniec spotkania nie zabrakło małego zgrzytu. Jeden z kibiców - jak twierdzą tarnogórzanie - AKS-u Niwka - przedostał się do ławki rezerwowej Gwarka i ukradł jedną z koszulek meczowych. Delikwenta nie udało się złapać.

- Spotkały się dziś dwie drużyny, które walczyły na boisku. Unia grała bardzo prostą piłkę, ale bardzo dobrze im to wychodziło. My mieliśmy zdecydowanie więcej sytuacji, które powinniśmy wykorzystać i wygrać ten mecz. Stało się inaczej, musimy się cieszyć z remisu - mówił po spotkaniu szkoleniowiec gości Jarosław Bryś.

- Graliśmy do ostatniego gwizdka. Było widać, że chcemy ten mecz wygrać, lepiej byliśmy przygotowani kondycyjnie. Jesteśmy dalej w grze. Dzisiaj zagrały dwie równorzędne drużyny, żadna nie odpuszczała. Dopiero od niedawna mam do dyspozycji pełny skład, więc mogę robić zmiany i rotacje - powiedział z kolei opiekun Unii Jacek Janiak.

Liderem tabeli jest Gwarek, który ma pięć punktów przewagi nad drużynami z Niwki i Ząbkowic. To wśród tych trzech zespołów rozstrzygnie się walka o awans, bo następny Strażak Mierzęcice od ząbkowicko-sosnowieckiego duetu dzieli aż dziewiętnaście punktów.W sobotę Gwarek podejmie Ciężkowiankę Jaworzno, a Unia Zgodę Byczyna. Niwka na boisku Sarmacji Będzin zmierzy się z RKS-em Grodziec.

Unia: Tobiasz Sączewski - Łukasz Sawicki, Przemysław Chmielewski, Patryk Taraszkowski (60. Hubert Gmaj), Łukasz Nowak, Dawid Jaźwic, Dawid Potyka (65. Kamil Głośny), Krystian Białkowski (46. Jacek Janiak), Bartosz Krzyżowski, Krystian Kowalik, Sławomir Chodor, trener Jacek Janiak.

Gwarek: Adrian Masarczyk - Marcel Panak, Marcin Stanicki, Marcin Wujek, Tomasz Gajda, Tadeusz Urbańczyk, Adam Krzęciesa, Ariel Lindner (89. Adam Kowol), Sebastian Majecki (76. Ireneusz Poloczek), Karol Kajda (76. Mateusz Janusz), Bartosz Polis, trener Jarosław Bryś.

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KLUBU AKS NIWKA SOSNOWIEC
Amatorski Klub Sportowy „Niwka” w Sosnowcu prosi o nierozpowszechnianie godzących w nasze dobre imię informacji o rzekomej i niczym nieudokumentowanej akcji naszych kibiców i przywłaszczeniu koszulki jednego z zawodników Gwarka Tarnowskie Góry podczas środowego meczu z Unią Ząbkowice.

Do zdarzenia doszło nie na naszym obiekcie i do końca żadna ze stron nie może insynuować czegokolwiek w tym temacie bez zbitych dowodów. Każde pojawiające się takie domysły i informacje w mediach są dla nas krzywdzące. Klub i piłkarze nie mają z tą sprawą nic wspólnego.