Matura z geografii 2018. W poniedziałek 14 maja o godz.14:00 maturzyści napisali egzamin z geografii, z poz. podstawowego i rozszerzonego. Sprawdź w galerii powyżej rozwiązane arkusze maturalne CKE z popołudniowego egzaminu i klucz odpowiedzi.

W galerii powyżej znajdziecie arkusze z matury rozszerzonej z geografii a w opisie zdjęcia sugerowaną odpowiedź

Matura z geografii 2018. KLUCZ ODPOWIEDZI, ARKUSZE PDF [poz podstawowy i rozszerzony]
Matura 2018 z geografii rozpocznie się o godz. 14. Przystąpią do niej główne te osoby, które planują pójść na studia związane z naukami o ziemi. Według wielu uczniów, geografia jest także jednym z łatwiejszych przedmiotów w szkole średniej więc należy się spodziewać, że zdających ten przedmiot maturalny będzie stosunkowo dużo.

Geografia od lat jest jednym z najchętniej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

Jak informuje CKE - Najczęściej wybieranym przez tegorocznych maturzystów przedmiotem na poziomie rozszerzonym jest w tym roku język angielski - zdawać go będzie 146,6 tys. maturzystów, czyli 53,8 proc. zdających. Na drugim miejscu znalazła się właśnie geografia - zdawać ją będzie 72,9 tys. abiturientów, czyli 26,7 proc.

W galerii powyżej jeszcze dziś opublikujemy arkusze maturalne CKE z popołudniowego egzaminu z geografii i klucz odpowiedzi.

Geograficzna niewiedza Polaków obnażona
Vlogerzy postanowili wyjść i przepytać Polaków z wiedzy geograficznej. Jak przepytywani poradzili sobie z prostymi pytaniami? Oto szybka powtórka przed tegoroczną maturą z geografii.


Matura 2018 - Harmonogram

14 maja 2018 roku (poniedziałek)

godz. 9 - fizyka i astronomia pp/pr
godz. 14 - geografia pp/pr

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!