Medale Ahinsy Tarnowskie Góry na zawodach w dżudo i ju-jitsu

Dżudoka Jakub Binek na pierwszym stopniu podium
Dżudoka Jakub Binek na pierwszym stopniu podium ARC
Medale Ahinsy Tarnowskie Góry na czterech róznych zawodach. W czwarty weekend września zawodnicy Ahinsy zdobywali krążki zarówno na zawodach dżudo, jak i ju-jitsu.

W miniony weekend młodzi dżudocy tarnogórskiej Ahinsy uczestniczyli w czterech imprezach. W sobotę, 21 wrzesnia, w Pucharze Polski Młodzieży Ju-jitsu organizowanym w Katowicach Irena Woś wywalczyła złoty medal.

Niedziela przyniosła kolejne medale. Jakub Binek wygrał kat. wagową do 42 kg w XXII International Brno Cup, największym turnieju dżudo juniorów młodszych i młodzików w Czechach. Medal brązowy z Czech przywiozła również Martyna Nolewajka, a Łukasz Szołtysik był siódmy.

W niedzielę w Brnie startowało ponad 550 zawodników. Również w niedzielę w Katowicach odbył się pierwszy na Śląsku Turniej o „Czarne Diamenty” w MMA i Graplingu, w którym Łukasz Szołtysik zdobył II miejsce. Najmłodsi dżudocy startowali w Zagłębiowskim Turnieju Judo w Sosnowcu, gdzie I miejsce zajął Dominik Kapała, a II miejsce zdobyła Małgorzata Woś.

Tarnogórzanie sezon startów jesiennych rozpoczęli przed tygodniem udziałem w VI Międzynarodowym Turnieju Judo w Wolbromiu. W zawodach oprócz reprezentantów 23 klubów z całej Polski, uczestniczyli zawodnicy z Rumunii, Węgier, Słowacji i Czech. Ozdobą turnieju organizowanego przez obchodzący 15-lecie istnienia UKS Judo Wolbrom było uczestnictwo wicemistrzyni olimpijskiej Anety Szczepańskiej (MKS Olimpijczyk Włocławek). W wadze 42 kg wystartował Jakub Binek, dżudoka Ahinsy, który w sumie stoczył 4 walki, wygrane przez ippon. Kuba wygrał kolejno z Kacprem Kokoszą (Budowlani Sosnowiec), Jakubem Jaroszewiczem (UKS Wolbrom), Krzysztofem Gruchałą (Pałac Młodzieży Tarnów) i Bartoszem Christem (Czarni Bytom).

- Pojedynki trwały w sumie niecałe 2 minuty. Należą mu się gratulacje za szybkość wygranych walk i zaprezentowane umiejętności techniczne – chwali Binka Tadeusz Wójcik, prezes i trener Ahinsy.
Siedmioro zawodników Ahinsy wystartowało też w 4 rundzie Grand Prix Ligi Szkolnej w Mysłowicach. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zdobywając 4 złote i 3 srebrne medale. Złote zdobyli Jakub Binek, wygrywając wszystkie walki przed czasem, Agata Binek, Martyna Nolewajka i Dominik Kapała. Drugie miejsca w swoich kategoriach wywalczyli Łukasz Szołtysik, Małgorzata Woś i Gabryś Nolewajka. Ostatni, podsumowujący turniej mysłowickiej ligi odbędzie się 20 października w Mysłowicach.