Medale dla młodych pływaków z Tarnowskich Gór na Mistrzostwach Polski

Iwona Świetlik
Juniorzy z MKS Park Wodny Tarnowskie Góry zdobyli podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu jeden złoty i trzy srebrne medale. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach / arc.
Jeden złoty, trzy srebrne medale i 25 finałów Mistrzostw Polski wywalczyli zawodnicy Klubu Pływackiego MKS Park Wodny Tarnowskie Góry podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu, które odbyły się między innymi w Olsztynie i w Oświęcimiu.

Sukcesem dla tarnogórskich młodych pływaków zakończyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu.

W dniach od 29 czerwca do 1 lipca w Olsztynie odbyły się zawody dla 14-latków. Klub MKS Park Wodny Tarnowskie Góry reprezentowany był przez: Alexa Kowolika, Miłosza Żeglenia, Przemysława Plewkę, Konrada Skalskiego i Mateusza Ochmana. Z kolei od 13 do 15 lipca w Oświęcimiu rywalizowali 15-latkowie, z Tarnowskich Gór w składzie: Alicja Wojtkowiak, Hanna Rokita, Michał Tomaszowski i Wojciech Ogrodnik.

Łącznie w obu imprezach zawodnicy MKS-u wywalczyli: jeden złoty, trzy srebrne medale oraz 25 finałów Mistrzostw Polski.

W Olsztynie Alex Kowolik zajął 4. miejsce w konkurencji 200 m stylem motylkowym, tracąc jedynie 0,76 sekundy do pozycji medalowej. Dodatkowo Alex pływał również w finale A w konkurencjach 200 m stylem zmiennym oraz w finale B w konkurencjach 100 m stylem motylkowym oraz 400 i 1500 m stylem dowolnym. Zadowolony z siebie może być także Miłosz Żegleń, który w finale B Mistrzostw Kraju zameldował się aż czterokrotnie w wyścigach na 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz 200 i 400 m stylem zmiennym. Ponadto indywidualny finał Mistrzostw wywalczył również Przemysław Plewka w konkurencji 200 m stylem klasycznym. W rywalizacji zespołowej tarnogórska drużyna zajęła 7. miejsce w sztafecie 4x200 dowolnym w składzie Kowolik, Skalski, Plewka i Żegleń oraz 10. miejsce w sztafecie 4x100 dowolnym w składzie Kowolik, Plewka, Żegleń i Ochman.

Natomiast w Oświęcimiu Alicja Wojtkowiak zwyciężyła w konkurencji 100 m stylem klasycznym, na połowę krótszym dystansie wywalczyła srebro natomiast w konkurencji 200 m „żabką" uplasowała się tuż za podium.Uplasowała się również na 7. miejscu w Polsce w konkurencji 200 m stylem zmiennym. Wojciech Ogrodnik, dwukrotnie otrzymał srebrny medal w konkurencji 50 i 100 m stylem motylkowym. Dodatkowo Wojtek wywalczył również dwa finały B w konkurencjach 50 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem motylkowym.

Ponadto Hanna Rokita była siódma w finale A 100 m stylem klasycznym, zajęła 13. miejsce w konkurencji o połowę krótszej (50 m stylem klasycznym) i 12. miejsce na najdłuższym dystansie 200 m. Michał Tomaszowski był 8. w finale A 400 m stylem zmiennym.

- Za nami kolejny bardzo długi sezon sportowy, kolejny raz zakończony olbrzymim sukcesem. W naszej wiodącej grupie wyczynowej liczącej dziewięcioro zawodników aż pięciu reprezentantów od nowego roku będzie w składzie kadry narodowej. Pozostała czwórka to finaliści Mistrzostw Polski i medaliści Mistrzostw Śląska. Ponadto pozostałe grupy szkoleniowe również odnoszą już sukcesy nie tylko na poziomie Śląska ale również kraju, plasując się w krajowym rankingu na poziomie pierwszej dziesiątki. System szkolenia, który zaproponowałem i został wdrożony kilka lat temu dziś zaczyna przynosić wymierne rezultaty, a Tarnowskie Góry stają się kolebką nie tylko śląskiego, ale też krajowego pływania - powiedział główny trener MKS-u Tomasz Pąchalski.

Rywalizacja w ramach Letnich Mistrzostw Polski zakończyła sezon zawodników MKS Park Wodny Tarnowskie Góry.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0