18 nowych mieszkań komunalnych, których budowa kosztowała 1,5 ml zł, zostało oddanych do użytku w Miasteczku Śląskim. Lokale mają zostać przydzielone oczekującym do końca lutego. Nie wszyscy chętni dostaną mieszkania. W urzędzie miejskim na rozpatrzenie czeka około 90 wniosków.

Dwa nowe bloki powstały w Miasteczku Ślaskim przy ulicy Srebrnej. Znajduje się w nich 18 mieszkań o różnym metrażu w tym jedno tzw. mieszkanie chronione (wymagane przepisami prawa, w formie tymczasowej pomocy socjalnej dla osób potrzebujących.

W budynkach jest łącznie 18 mieszkań, tj.: cztery - 1 osobowe, dwa – 2 osobowe, dwa – 3 osobowe, sześć – 4 osobowych, dwa – 5 osobowe, dwa – 7 osobowe. Najmniejsze mieszkania mają około 20 m kw. a największe - 65 m kw. Tym samym, zasób mieszkalny gminy Miasteczko Śląskie zwiększył się do 528 lokali (komunalnych i socjalnych).

Urząd planuje jeszcze przed końcem lutego, ogłosić listę przydziałów na mieszkania. Obecnie, na rozpatrzenie czeka około 90 wniosków.

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!