Około 500 dzieci z całego regionu weźmie udział w warsztatach ogrodniczych w Ogrodzie Śląskim. Bytomianie zawitali do Świerklańca we wtorek.

W świerklanieckim centrum ogrodniczym „Ogród Śląski” od 4 lutego trwają warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkół. - Są to warsztaty ogrodnicze, połączone z edukacją zdrowotną i zajęciami plastycznymi - mówi Hanna Milic z Ogrodu Śląskiego, którego partnerem w organizacji warsztatów jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Nasienne W. Legutko.

W programie zajęć znalazły się cztery punkty: malowanie doniczek do wysiewu nasion, wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem nasion, interaktywne warsztaty o korzystnym wpływie warzyw i ziół na zdrowie młodego człowieka oraz zajęcia z wysiewu nasion.

W sumie imprezie świerklanieckiego centrum do 8 lutego weźmie udział około 500 dzieci ze szkół i przedszkoli z regionu. - Bardzo fajne zajęcia praktyczne. Dzieci mogą się wyciszyć i są skupione na tym, co mają wykonać - mówiła nam Ewa Bijak, wychowawczyni klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Bytomiu. - W naszym programie nauczania jest edukacja zdrowotna, więc też dlatego zdecydowaliśmy się przyjechać do Świerklańca, bo mówi się tutaj, jak się zdrowo odrzywiać - dodała.

Lista grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli w regionie, które wezmą udział w warsztatach jest już zamknięta. Niemniej w weekend, 9 i 10 lutego, z warsztatów w Świerklańcu będą mogli skorzystać rodzice z dziećmi bez wcześniejszego zapisywania. Ogród Śląski przy ul. Tarnogórskiej 75 jest otwarty w soboty w godz. od 9 do 17, zas w niedzielę od 10 do 16.

W świerklanieckim centrum w ubiegłym roku w ubiegłym roku oddano do użytku nową szklarnię o pow. 800 metrów kwadr. Znajdują się tam takie atrakcje, jak dwupoziomowy wodospad z grotą skalną porośniętą egzotyczną roślinnością, trasa spacerowa z nowozelandzką roślinnością z dżungli oraz epifityczną roślinnością tropikalną. Jest tam również działa akwarystyczny z ponad 60 akwariami z rybami morskimi i słodkowodnymi.

W Ogrodzie Śląskim mozna też zobaczyć m.in. ptaki, płazy, gady. Specjalną częścią działu zoologicznego jest terrarystyka z pajeczakami, kameleonami, gekonami i wężami. W tym roku Ogród Śląski planuje też stworzenie centrum zabaw dla dzieci. - Prace w naszym pawilonie już trwają, choć jeszcze nie jest znany termin ich zakonczenia - dodaje Hanna Milic.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!