Piast Gliwice - Ruch Chorzów 0:2. Małe derby dla Niebieskich [Wideo]

Piotr Kalsztyn
Ruch Chorzów pokonał 2:0 gliwickiego Piasta w małych derbach ...
Ruch Chorzów pokonał 2:0 gliwickiego Piasta w małych derbach ... T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Ruch Chorzów pokonał 2:0 gliwickiego Piasta w małych derbach Śląska.

Przed rozpoczęciem spotkania trudno było wskazać faworyta. Chociaż ubiegły sezon obie drużyny zakończyły po dwóch stronach ligowej tabeli, to jesienią piłkarze obu klubów spisują się na boiskach podobnie. Zawodnicy obu śląskich drużyn przed derbowym spotkaniem odnieśli po 3 zwycięstwa w 10 meczach.

Ruch Chorzów prowadził 1:0 już w 4 minucie spotkania, bramkarza Piasta pokonał Łukasz Janoszka. Wynik ustalił w 72. minucie Łukasz Surma, który zdobył bramkę po podaniu Jakuba Smektały. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Ruchu.

Po 11 meczach tego sezonu zarówno Piast jak i Ruch zgromadziły po 14 punktów, zajmując odpowiednio 10. i 11. miejsce w ligowej tabeli. W tej chwili ocierają się o "grupę mistrzowską", która w drugiej połowie sezonu będzie walczyć o tytuł i występy w europejskich pucharach.

W następnej kolejce Ruch podejmie u siebie Pogoń Szczecin, a Piast pojedzie do stolicy zmierzyć się z aktualnym Mistrzem Polski.