Federacja Naturystów Polskich zrzesza miłośników opalania się nago z całej Polski - a najwięcej... z woj. śląskiego! W ubiegłym roku w Łebie otwarto pierwszą w Polsce legalną plażę dla miłośników opalania nago. W woj. śląskim również funkcjonuje kilka takich miejsc - jednak są one wciąż nieoficjalne.

Plaże nudystów w Polsce

Plaże dla nudystów można spotkać nad Bałtykiem w różnych miejscowościach, jednak zazwyczaj informacje o podobnych miejscach są pilnie strzeżone i przekazywane jedynie ustnie między samymi naturystami.

Jednak od zeszłego roku, wiele się zmieniło! W roku 2017 w Łebie otwarto pierwszą w Polsce, oficjalną plażę dla miłośników opalania nago.

Plaża otwierana była ze sporą fetą, na miejscu zjawili się również oficjele miasta z burmistrzem na czele.

– Cieszymy się bardzo, że Łeba myśli przyszłościowo i odważyła się na wyznaczenie takiego odcinka na plaży zachodniej dla osób chcących opalać się nago. Liczymy na to, że teraz za Łebą inne miejscowości nadmorskie nad Polskim wybrzeżem zdecydują się na ten krok. – mówi Grzegorz Kozakiewicz, koordynator projektu „Znakujemy polskie plaże”.

Tak więc, władze miasta wyznaczyły specjalny odcinek plaży gdzie będzie można bez skrępowania opalać się nago oraz postawiły odpowiednie oznakowanie i tablice informacyjne przy wejściu na taką plażę.

Nie tylko Łeba!

Oznakowania informujące o plażach dla nudystów dostępne są już m.in. w Kołobrzegu-Grzybowo oraz Gdańsku-Stogi.

Plaża w Łebie powstała w porozumieniu ze stowarzyszeniem Federacja Naturystów Polskich - którego głównym celem jest propagowanie naturyzmu jako formy promocji zdrowia fizycznego i psychicznego w kontakcie z naturą, na wolnym powietrzu oraz podczas uprawiania sportów.

Co Joanna Krupa sądzi o opalaniu się topless?


Oficjalnie tylko nad morzem, a reszta...

Jak poinformował nas prezes Federacji Naturystów Polskich - W Polsce, w przeciwieństwie do innych krajów UE tego typu plaże są wciąż nieoficjalne. Wszyscy wiedzą gdzie są, często są akceptowano przez lokalne samorządy - ale są to jednak wciąż plaże na "dziko". Dla przykładu w Holandii mamy wydzielony obszar, gdzie trafiają tylko zainteresowani. Brak jest przypadkowych plażowiczów.

Jesteś fanem opalania się bez ubrań? To rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie! Masz możliwość zarejestrowania się do Federacji Naturystów Polskich. Koszt to 40 zł dla dorosłych, a 10 zł zapłacą dzieci, które mogą być członkami wspierającymi. Muszą wtedy posiadać zgodę opiekuna prawnego. Legitymację otrzymuje się na rok czasu, a wystarczy wypełnić formularz.


- Członkostwo daje możliwość uzyskania specjalnych rabatów w Polsce i zagranicą. Regularnie organizowane są spotkania naturystów w każdą drugą sobotę miesiąca – mówi szef stowarzyszenia FNP Peter Rijnvis.

W FNP z roku na rok przybywa ludzi - i jak się okazuje, najwięcej zarejestrowanych naturystów jest... z woj. śląskiego.

Jak poinformowano nas w biurze FNP - Naturyści z woj. śląskiego niestety nie mają jeszcze swojej własnej oficjalnej plaży, jednak jest tam sporo miejsc, gdzie mogą się spotykać.

Gdzie w woj. śląskim funkcjonują plaże nudystów - zobacz następną stronę.


Wiadomości

Komentarze (47)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gość (gość)

Opalanie i przebywanie nago na powietrzu to super sprawa . Czujesz swobodę i jesteś wolny . Kto tego nie doświadczył to nie rozumie co piszę . Większość komentarzy to porażka. Pozdrawiam swoich .

Dekster (gość)

Katolska ciemnota i dewianci religijni, oszołomy, frustraci, won do kruchty! Tam jest wasze miejsce a nie między normalnymi ludźmi którzy chcą się opalać nago na dedykowanej plaży.
Wszystko was bulwersuje bo ciasny tępy umysł ograniczony dogmatami religijnymi nie pozwala wam samodzielnie myśleć.
Nie wchodźcie tutaj, nie czytajcie, nie komentujcie. Są portale dla dewiantów religijnych i tam jest wasze miejsce ciemnoto!

Kolosy KTW, I "mniejsza" i II chwiejna (gość)

Chwila jasnej PRZESTRZENI przy symbolu Katowic ... i już atakują Hieny Inwestorskie !

Oszukani entuzjaści Spodka

paweł (gość)

Przebywanie nago i opalanie na dedykowanej plaży to coś wspaniałego. Normalni ludzie z tego korzystają.
Tylko katolska ciemnota, różnej maści oszołomy i dewianci których chrystus stworzył w ubraniach widzą w tym zło.
Ale już podglądać to lubią.
Pieprzyć katolskich dewiantów, cieszyć się pogodą i nagością! :)

Default (gość)

Buhaha ha komentarze samych napalenców, podglądaczy, którzy nigdy nie byli na plaży naturystów. Polska i Polacy to zwykła ciemnota, szczekać jeden na drugiego, tylko to potraficie.

Dekster (gość)

Przebywanie nago i opalanie na dedykowanej plaży to coś wspaniałego. Normalni ludzie z tego korzystają.
Tylko katolska ciemnota, różnej maści oszołomy i dewianci których chrystus stworzył w ubraniach widzą w tym zło.
Ale już podglądać to lubią.
Pieprzyć katolskich dewiantów, cieszyć się pogodą i nagością! :)

Szitcu (gość) (Normalny)

Ty chyba klechą jesteś że dzieci w tej pustej bani ci chodzą.Takich jak ty i twój majestat powinno się kastrować i pokazywać w tv.Syfiarz z ciebie i pedofil.

Sphinx (gość) (Czytelniczka)

Szanowna Pani prosze nie mowic innym dla kogo mają rezerwować nagie ciało. Pani poglądy są Pani poglądami i nie należy ich innym narzucać. Ludzie są rozni i nalezy to uszanować. Skoro "tekstylni" mają swoje miejsca do plazowania to naturysci powinni rowniez je miec aby robic to co lubią nie narazając tych, ktorzy nie chcą tego oglądać. Proszę interesować się sobą i swoją rodziną a nie zyciem innych. Mnie nie obchodzi gdzie i jak sie Pani opala i dobrze byloby gdyby działało to w obie strony.

Zainteresowany (gość)

Nie ma sensu dalej dyskusji prowadzić bo zamiast rzeczowego dialogu większość wypowiedzi to prywatne pyskówki z "dolnej półki"