Najprawdopodobniej już od jesieni na naszych drogach będziemy mogli natknąć się na BMW serii 3 w służbie Policji - będą to najszybsze radiowozy w kraju. Jak się okazuje, diler BMW zaproponował najniższą cenę w przetargu na nowe nieoznakowane radiowozy.

Pod koniec maja minął termin na składanie ofert w przetargu na nowe nieoznakowane samochody dla policji.

Komenda Główna Policji na zakup radiowozów w latach 2017 - 2018 ma przeznaczy około 78 mln zł. Zakupionych ma zostać 740 aut - 600 oznakowanych i 140 nieoznakowanych. 26 maja minął termin składania ofert w przetargu na dostarczenie nieoznakowanych pojazdów. 40 z nich wyjedzie na ulice do 30 listopada 2017 roku. Pozostałe 100 z puli nieoznakowanych trafi do służby do 20 października 2018 roku.

Nieoznakowane radiowozy musiały posiadać nadwozie typu sedan. Samochód nieoznakowany miał być wyposażony w jednostkę napędową o pojemności przynajmniej 2 litrów i mocy około 245 KM, która pozwoli na osiągnięcie 100 km/h w maksymalnie 7 sekund. Wymogiem jest również automatyczna skrzynia biegów oraz napęd na cztery koła. Pojazd ma także rozwijać prędkość minimum 210 km/h. Lista wyposażenia obejmuje m.in. centralny zamek oraz dwustrefową klimatyzację.

Policja już wybrała

Zwycięzcą przetargu został warszawski diler BMW Auto Fus, który dostarczy naszej drogówce nieoznakowane modele BMW 330i XDrive wyposażone w wideorejestrator videorapid 2A firmy Zurad.

140 samochodów BMW wyceniono na 27 mln. zł - i właśnie ta oferta zdobyła największą ilość punktów w przetargu.

Według danych producenta nowy radiowóz przyspiesza to 100 km/h w zaledwie 6 sekund. Prędkość maksymalna to 250 km/h. BMW 330i xDrive wyposażono w dwulitrowy doładowany silnik benzynowy o mocy ok. 250 KM (350 Nm). Do tego napęd 4x4 i skrzynię automatyczną.

Mundurowi w BMW do pomiaru prędkości ściganego auta będą używać polskich wideorejestratorów zurad videorapid 2a.
Przegrały Skoda i Volkswagen
Drugie i trzecie miejsce w przetargu przypadło dilerom oferującym model skoda superb.

Moto

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Paweł (gość)

Przetarg ustawiony. Wymogi w postaci skopiowanych paramentów jakiegoś tam modelu BMW w przedbiegach zdyskwalifikował konkurencje.

Roman (gość)

Teraz będą niszczyć te samochody bo biuro ochrony rządu dało przykład co należy robić z drogimi pancernymi samochodami a to przecież służby tego samego ministra.
Dziwi mnie tylko jedno że Policja nie wybrała jeszcze droższych marek bo to nie ich pieniądze a nasze a kierowców do tych samochodów tez nie posiadają bo to widać codziennie na naszych drogach.