Ponad setka dzieci z Wodzisławia Śląskiego, Bojszów, Orzesza i Tarnowskich Gór odwiedziła dziś Śląski Urząd Wojewódzki na zaproszenie wojewody śląskiego. W trakcie wycieczki będą zwiedzać gmach Sejmu Śląskiego, zajrzą również do znajdującego się tu Centrum Powiadamia Ratunkowego, następnie po sąsiedzku odwiedzą Komendę Wojewódzką Policji.

Do zwiedzenia zabytkowego gmachu Sejmu Śląskiego dzieci ze świetlic środowiskowych w regionie zaprosił wojewoda Jarosław Wieczorek w ramach akcji „Wakacje w śląskim Urzędzie Wojewódzkim”. W piątek w gmachu pojawiła się ponad setka dzieci z Wodzisławia Śląskiego, Bojszów, Orzesza i Tarnowskich Gór.

- Spędzą na zwiedzaniu dwie godziny, w tym czasie poznają kulisy pracy urzędu, odwiedzą też Centrum Powiadamia Ratunkowego, gdzie dowiedzą się, czym jest numer 112 i przejdą kurs pierwszej pomocy. Po wspólnym poczęstunku w sali Marmurowej przejdą do Komendy Wojewódzkiej Policji, gdzie atrakcje przez kolejne dwie godziny zapewnią im policjanci – wyjaśnia Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy wojewody śląskiego.

Następna odsłona „Wakacji w śląskim Urzędzie Wojewódzkim” planowana jest w sierpniu.

Dziecko

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!