W listopadzie 2016 roku z boiska Sokoła Łany Wielkie zniknęły dwie bramki, siatka na piłkochwyty, ogrodzenie i brama wjazdowa. O kradzieży i o klubie z gminy Sośnicowice w powiecie gliwickim usłyszała cała Polska. Przy okazji meczu w regionalnym Pucharze Polski sprawdziliśmy, jak Sokołowi służą nowe bramki i czy może nie złapano złodziei...

Najpierw głośno było o kradzieży, a potem o tym, że bramki postanowili sprezentować klubowi występującemu wtedy w okręgówce, Piast Gliwice i bielska firma Polsport. Na ich przekazaniu 30 listopada 2016 roku stawiło się wielu dziennikarzy, a stacja TVN24 nadawała relację na żywo.

- Chyba przez tydzień przyjeżdżali do nas dziennikarze – śmieje się prezes Sokoła Robert Satora, który wtedy był „tylko” piłkarzem, a teraz jest grającym szefem klubu, który występuje w zabrzańskiej Majer klasie A.

Satora oraz trener Grzegorz Kowalski i skarbnik klubu, jednocześnie bramkarz Sokoła, Rafael Foit, opowiedzieli nam jak to z tymi skradzionymi bramkami było. Można ich posłuchać w materiale wideo, który nakręciliśmy w czasie meczu regionalnego Pucharu Polski.

- Nasze boisko jest w szczerym polu, w dodatku jesienią unoszą się tu mgły. Wtedy grała reprezentacja Polski, wszyscy pewnie siedzieli przed telewizorami, dlatego nikt nic nie słyszał i nie widział – ocenił Satora.

Sprawców nie schwytano, choć burmistrz Sośnicowic wyznaczył nagrodę za ich wskazanie – 5 tys. zł. Nowe bramki oraz cały obiekt Sokoła znalazł się pod nadzorem monitoringu, który ufundowała gmina.

Na boisku jest nowe ogrodzenie, nowa brama wjazdowa, siatki na piłkochwytach. Bramki dobrze służą drużynie ze wsi Łany Wielkie, która jest już w finale regionalnego Pucharu Polski. W półfinale PP na szczeblu Podokręgu Zabrze Sokół pokonał drużynę z okręgówki, Tęczę Wielowieś 5:1 (3:0).

ZOBACZ REPORTAŻ O BRAMKACH SOKOŁA ŁANY WIELKIE
Regionalny Puchar Polski - NaszeMiasto.pl

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!