Spartakiada dzielnic Tarnowskich Gór: Repty najlepsze w siatkówce [ZDJĘCIA]

Repty wygrały siatkarską konkurencję Spartakiady Dzielnic Tarnowskich Gór
Repty wygrały siatkarską konkurencję Spartakiady Dzielnic Tarnowskich Gór Stanisław Wawszczak
Reprezentacja Rept Śląskich wygrała turniej siatkówki halowej zorganizowany w ramach jednej z konkurencji XXI Spartakiady Dzielnic Tarnowskich Gór.

W minioną niedzielę w Hali Sportowej przy Parku Wodnym rozegrano finały dwudniowego turnieju. Fazę eliminacyjną przeprowadzono 29 października, a do gier finałowych awansowały Repty Śl., Rybna, Bobrowniki Śl. i Pniowiec. W półfinałach Repty Śl. pokonały Pniowiec 2-0, takim samym stosunkiem Rybna wygrała z Bobrownikami Śl.

Mecz pomiędzy Reptami a Rybną o prymat w spartakiadowej siatkówce był bardzo zacięty. W pierwszym secie od początku prowadzili siatkarze Rybnej, którzy mimo prowadzenia 21:17 wygrali go po dramatycznej w końcówce. Przy stanie 24:23 mieli pierwszego setbola, ale potem przeciwnicy wyrównali i mieli swojego. Ostatecznie seta wygrała Rybna 28:26. W drugim secie od pierwszej piłki zdecydowanie lepiej grały Repty. Przy stanie 10:6 dla Rept, Rybna wzięła czas, ale widać było, że jej gracze stracili zbyt dużo sił w pierwszym secie i na parkiecie dominacja Rept była wyraźna. Łatwa wygrana w tie-breaku dała Reptom tytuł mistrza spartakiady.

Srebrne medale przypadły Rybnej, a brązowe Bobrownikom, które wyraźnie pokonały Pniowiec 2-0. W ekipie Rept zagrali Rafał Mikołajczyk, Kamil Badyla, Tomasz Korzus, Agnieszka Stefanik, Piotr Król, Oskar Górny, Jakub Urbańczyk, Łukasz Stefanik, Jarosław Renk, Mateusz Młodzik i Marcin Loch.