Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sprej na katar wycofany z obrotu. Mógł być sfałszowany! OSTRZEŻENIE GIF

red
GIF wycofuje kolejny lek z obrotu. Tym razem chodzi o sześć partii leku Mucofluid na katar. W sezonie grypy i przeziębień, warto sprawdzić, czy nie mamy tej konkretnej partii w apteczce. Mucofluid (Mesnum) to bardzo popularny aerozol do nosa, który udrażnia drogi oddechowe. Jest często stosowany u dzieci.

Mucofluid wycofany OSTRZEŻENIE GIF

Lek Mucofluid na katar został wycofany przez GIF na terenie całego kraju. Chodzi sześć partii leku, który jest bardzo popularny. Mucofluid to lek na katar udrażnia drogi oddechowe. Jego substancją czynną jest mesna. To substancja, która powoduje że śluz w drogach oddechowych jest mniejszy, a zalegająca wydzielina ulega upłynnieniu, co poprawia czynność rzęsek nabłonka oddechowego, co ułatwia odkrztuszanie i oczyszcza drogi oddechowe.

MUCOFLUID (MESNUM) 50 MG/ML AEROZOL DO NOSA

Partie leku Mucofluid wycofane z obrotu:

  • Mucofluid seria 559, data ważności: 03.2020
  • Mucofluid seria 560, data ważności: 03.2020
  • Mucofluid seria 561, data ważności: 03.2020
  • Mucofluid seria 562, data ważności: 05.2020
  • Mucofluid seria 563, data ważności: 05.2020
  • Mucofluid seria 564, data ważności: 05.2020

Dlaczego lek Mucofluid na katar (Mesnum) 50 mg.ml aerozol do nosa został wycofany przez GIF?
W uzasadnieniu GIF czytamy, że do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła informacja od podmiotu odpowiedzialnego, że zdecydował się wycofać z obrotu serię w których uzyskano wynik poza specyfikacją dla zawartości dwusiarczku mesny podczas badania stabilności.

Produkt nie odpowiada ustalonym wymaganiom jakościowym lub został sfałszowany.

Muofluid, działania niepożądane

W przypadku wystąpienia objawów nadwrażliwości na lek (np. wysypki, pokrzywki, obrzęku, trudności z oddychaniem, duszności) należy odstawić lek i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub z Oddziałem Ratunkowym najbliższego szpitala. Szczególne grupy pacjentów Może wystąpić skurcz oskrzeli, zwłaszcza u nadwrażliwych pacjentów chorujących na astmę.

Zgłaszanie działań niepożądanych Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. 4 UR.DZL.ZLN.4020.03435.2017.AW.1 z dnia 30 października 2017r. Jerozolimskie 181 C, 02-222 Warszawa, tel.: +48 22 49 21 301, faks: +48 22 49 21 309, e-mail: [email protected]. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto