W ubiegłym roku w Sowicach można było zobaczyć też zabytkowe motocykle wojskowe W ubiegłym roku w Sowicach można było zobaczyć też zabytkowe motocykle wojskowe

W ubiegłym roku w Sowicach można było zobaczyć też zabytkowe motocykle wojskowe (© Fot. Krzysztof Szendzielorz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Piąty raz w Sowicach, dzielnicy Tarnowskich Gór, zostanie zainaugurowany sezon motocyklowy. Impreza połączona z tradycyjnym rajdem potrwa w tym roku dwa dni.

Organizatorzy zabawy przewidują, że do Klubu 22 (ul. Czarnohucka 22) w Sowicach zjedzie około 150 motocykli. - W rajdzie będzie mogło wziąć udział od 110 do 120 załóg - mówi Krzysztof Morawiec, główny organizator imprezy. Tegoroczna trasa rajdu, który odbędzie się 25 kwietnia będzie prowadziła z Sowic do Muzeum Chleba w Radzionkowie, następnie pod Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich i bunkier w Dobieszowicach. Stąd motocykliści pojadą w kierunku Nowego Chechła i na metę w Sowicach. Rajd nie polega na jak najszybszym pokonaniu trasy, ale m.in. wykonaniu zadań. Członkowie załóg będą chociażby rozwiązywali testy z przepisów o ruchu drogowym przy Muzeum Chleba i strzelali z paintballowych karabinków przy bunkrze w Dobieszowicach.

Rejestracja załóg przy Klubie 22 odbędzie się w niedzielę od godz. 9.30 do 10.45. W tym dniu zaplanowano także pokazy strażackie, z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach, zaś o godz. 15 w Klubie 22 koncert zagra bluesowa grupa Galhan z Mysłowic. Otwarcie sezonu motocyklowego rozpocznie się jednak już w sobotę 24 kwietnia. O godz. 20 w Klubie 22 zagrają znane tarnogórskie zespoły Koala Band i Golden Gaters. Załogi motocyklowe będą mogli za darmo rozbić namioty. Bilety na koncerty kosztują 10 zł (oprócz uczestników rajdu). Tyle samo zapłacą załogi za udział w rajdzie.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!