(© arch. NM)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do niedzieli wszyscy miłośnicy koni powinni koniecznie odwiedzić Radzionków! Będą tu bowiem rozgrywane Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu.

Organizator tych zawodów, czyli Klub Jeździecki "Lider", zaprasza mieszkańców całej śląskiej aglomeracji do spędzenia niezapomnianych chwil na jednej z trzech imprez. Wstęp dla widzów - darmowy.

Sobota 30.04.2011 godzina 15.00
Koncert muzyczny "Przy Fontannach" na Placu Letochów w Radzionkowie. W miłej atmosferze pod parasolami będzie można zobaczyć występy ciekawych zespołów muzycznych, m.in . występ widowiskowej orkiestry Drums & Pipes występującej w tradycyjnych szkockich strojach a w ich wykonaniu utwory i tradycyjne tańce szkockie.

Od piątku do soboty
Dla fanów ujeżdżenia programy obowiązkowe. Dla zawodników biorących udział w zawodach odbędą się na terenie klubu Lider (Riding Club) przy ul. Anieli Krzywoń - obwodnica Piekarska .

Niedziela
Uczta dla całej rodziny. Festyn rodzinny w Klubie Jeździeckim Lider (ul. Anieli Krzywoń), na którym będzie można zobaczyć występy zespołów muzycznych, tanecznych, sportowych. Dla dzieci darmowe karuzele, wystawy olbrzymich traktorów oraz najnowszych mercedesów. Atrakcją festynu będzie pokaz walk rycerskich na koniach z użyciem kopii i mieczy, oraz występy husarii polskiej .

Obok festynu będzie rozgrywany Finał Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w Ujeżdżeniu, w których obecność potwierdziło 11 reprezentacji z całej Europy.

W niedzielnym finale wystąpi tylko po 9 najlepszych uczestników zawodów z każdej kategorii i zaprezentują się w konkursach dowolnych do muzyk . Będą to bardzo widowiskowe występy. Na zakończenie wśród publiczności zostaną rozegrane konkursy z wieloma nagrodami. Nagrodą główną będzie telewizor.

Przypomnijmy: z okazji majowych zawodów do Radzionkowa co roku zjeżdżają tłumy ludzi. Jeśli chcecie się wybrać do ośrodka samochodem, pamiętajcie, że najwygodniejszy dojazd z Tarnowskich Gór to droga przez Świerklaniec (DK 78), do ronda w Świerklańcu, gdzie zjeżdżamy w DW 911.

Zjazd do ośrodka jest wprost z DW 911 (w ul. A. Krzywoń). Tu też zaparkujemy. Możemy też zaparkować przy Księżej Górze i przejść pieszo (0k. 10 minut). Dojazd autobusem jest niemożliwy, bo w pobliże ośrodka nie kursuje żadna linia.

Trochę kultury


Tarnowskie Góry
Pałac w Rybnej zabrzmi we wtorek muzyką poważną. O godz. 18 japońska artystka fortepianowa Ayaka Meiwa zagra utwory Chopina, Szymanowskiego, Bacewicz i Botora. Bilety - 25 zł

Tarnowskie Góry
W niedzielę o godz. 19 w kościele pw. M.B. Królowej Pokoju przy ul. Powstańców Śląskich 2 odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Koncerty Organowe w Konwikcie". Poprowadzi go ks. Franciszek Koenig

Bytom
W sobotę o godz. 20 w Operze Śląskiej odbędzie się koncert finałowy VI Międzynarodowego Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. Na deskach Opery zobaczymy Leszka Możdżera, Marka Mosia i Śląską Orkiestrę Kameralną. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Opery Śląskiej, tel. 32 39 66 815

Piekary Śląskie
Dla tych, którzy chcą dobrze przeżyć uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II piekarska Bazylika organizuje dziękczynny koncert. W niedzielę o godz. 20, na piekarskiej Kalwarii, koło pomnika papieża pieśnią "Ciebie Boże wielbimy" rozpocznie się wielkie świętowanie. Zagrają Orkiestra Dęta Kopalni "Julian", chór Halka, chór Cecylia i Zespół Młodzieżowy Legato.

Bytom
We wtorek o godz. 18 na bytomskim Rynku odbędzie się Koncert Majowy w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych w Bytomiu

Rekreacja


Piekary Śląskie
W sobotę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Ministrantów dekanatu piekarskiego. Chłopcy z liturgicznej służby ołtarza zagrają w nogę w strojach sportowych. O godz. 9 na boisku zagrają gimnazjaliści, o godz. 12 uczniowie podstawówek a o godz. 15 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Piekary Śląskie
bW sobotę o godz. 10 na strzelnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich odbędą się otwarte zawody strzeleckie

Bytom
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do wzięcia udziału w V Biegu Konstytucji 3 Maja, który odbędzie się 3 maja o godzinie 12.00 na bytomskim Rynku. Imprezie tej przewodzi hasło: "Przed zawałem uciekaj na własnych nogach". Jest ona przeznaczona jest dla wszystkich chętnych: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Aby wystartować w biegu należy okazać w biurze zawodów oświadczenie o dobrym stanie zdrowia i uczestnictwie w zawodach na własną odpowiedzialność. W przypadku osób poniżej osiemnastego roku życia konieczna jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego dziecka.

W tym roku organizator dodatkowo przewidział kategorie dla osób niepełnosprawnych, którzy rywalizować będą podczas biegu głównego. Udział w biegu jest bezpłatny. Zapisy odbędą się w biurze zawodów na Rynku od godz. 10.00 do godz. 11.30. Podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych, jedną z nich będzie rower, ufundowany przez OSiR oraz firmę RB Rowerek. Bieg rekreacyjny rozpocznie się o godz. 12, zaś główny 45 min. później

Tarnowskie Góry
Park Wodny w Tarnowskich Górach zaprasza dzieciaki z rodzicami na wielkie pływanie w basenie. Aqua Park jest czynny codziennie w godzinach: część basenowa od godz. 6 do 22, solanka, jacuzzi: 6 do 22, siłownia 7 do 22, pozostałe atrakcje 8 do 22. Za bilety w sobotę, niedzielę i święta zapłacimy od godz. 6 do 9 - 9 zł 50 gr/ godz. (ulgowy) i 14 zł 50 gr /godz. (normalny). Od godz. 9 do 22 - 14 zł 50 gr /godz. (ulgowy), 17 zł 50 gr /godz. (normalny). Bilet rodzinny dla dwojga rodziców i dwójki dzieci 93 zł za dwie godziny

Bytom
Galeria Handlowa Agora zaprasza amatorów wspinaczki na ściankę! Dziś od godz. 13 do dyspozycji odwiedzających Agorę Bytom jest ścianka wspinaczkowa z profesjonalnym instruktorem, który wtajemniczy w podstawy wspinaczki nawet początkujących.

Dla gości żądnych większej aktywności nie zabraknie również sceny z break-dancem i hip-hopem oraz tanecznych konkursów oraz warsztatów street-artu.

Bytom
Centrum Działalności Podwodnej, Szkolenia Pływackiego i Rehabilitacji Wodniackiej "Nurek-Bytom" (ul. Chorzowska 28 A) zarówno 1 (niedziela), jak i 2 maja zaprasza do skorzystania z obiektu rodziny z dziećmi. Basen będzie w te dni czynny od godziny 10 do 20. Natomiast 3 maja (wtorek) kąpielisko będzie nieczynne.

Bilety wstępu dla dorosłych kosztują 7 zł/godz., a młodzież szkolna w godzinach popołudniowych zapłaci 4 zł, a studenci (wyłącznie studia dzienne) - 5 zł, sauna/godz. kosztuje 30 zł (od 1 do 7 osób). Za wynajem basenu (na godzinę) dla grupy do 25 osób maksymalnie zapłacimy 200 złotych (cena do negocjacji)Serwis specjalny: MAJÓWKA 2011, czyli długi weekend majowy w województwie śląskim [pomysły, porady, imprezy]

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!