TS Gwarek Tarnowskie Góry odzyskuje formę. Strzelił 5 goli w Knurowie

Stanisław Wawszczak
Piłkarze Gwarka zajmują po IX kolejce w IV lidze pierwszej grupy 10. miejsce.
Piłkarze Gwarka zajmują po IX kolejce w IV lidze pierwszej grupy 10. miejsce. Stanisław Wawszczak
TS Gwarek Tarnowskie Góry prezentuje coraz lepszą formę. Nasi piłkarze strzelili 5 goli Concordii Knurów w ostatnim meczu IV ligi. Tarnogórzanie przygotowują się teraz do meczu z Zaglębiakiem Dąbrowa Górnicza.

TS Gwarek Tarnowskie Góry pokonał w Knurowie miejscową Concordię 5:0 (2:0) w meczu IX kolejki rozgrywek o mistrzostwo IV ligi śląskiej grupy I. Gospodarze 29 września przystąpili do meczu w roli faworyta, co też potwierdzała wyższa od tarnogórzan lokata w tabeli.

TS Gwarek Tarnowskie Góry grał jednak szybko i zdecydowanie i już w 28 minucie tarnogórzanie objęli prowadzenie po bramce Ireneusza Poloczka. Tuż przed przerwą Adam Krzęciesa, egzekwując rzut karny podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie kibice oglądnęli popis strzelecki Bartosza Polisa. Nasz napastnik trafiał kolejno w 79, 84 i 90 minucie, zaliczając klasyczny hat-trick. To trzeci hat-trick Polisa w tym sezonie, a drugi z rzędu. Tarnogórzanie zagrali w składzie: Masarczyk – Panak, Timochina, Poloczek, M. Polis – Krzęciesa – Tankowski, Majecki, Foszmańczyk, Gajda – B. Polis.

W IV-ligowej tabeli Gwarek zajmuje obecnie 10. miejsce z dorobkiem 12 pkt. W grupie prowadzi Gruwald Ruda Śl. z 21 pkt., przed Górnikiem Piaski 19 pkt. Kolejny mecz Gwarka 5 października, a tarnogórzanie podejmą u siebie trzecią od końca tabeli drużynę, Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza. Początek spotkania o godz. 16.