UKS Olimpijczyk Nowe Chechło przywiózł worek medali z mistrzostw Polski

waw
Zawodnicy Olimpijczyka po raz kolejny świetnie się spisali
Zawodnicy Olimpijczyka po raz kolejny świetnie się spisali Stanisław Wawszczak
Pięć medali wywalczyli młodzi kajakarze UKS Olimpijczyk Nowe Chechło podczas Mistrzostw Polski Młodzików rozegranych w miniony weekend w Bydgoszczy na Brdyujściu. Młodzicy ścigali się na dystansie 2000m

Najlepiej spośród zawodników UKS Olimpijczyk Nowe Chechło spisał się Kamil Wajda, który dwukrotnie stawał na najwyższym podium. Najpierw zdecydowanie wygrał K-1 osiągając jako jedyny czas poniżej 9 minut, potem po pięknej walce wywalczył drugi tytuł mistrzowski w osadzie K-2 z Jakubem Rogowskim.

Srebrne medale wywalczyły Kasandra Widera i czwórka dziewczyn w składzie Widera, Janina Francik, Wanda Bohm i Wanesa Jakubowska. Medalowy plon Olimpijczyka uzupełnia medal brązowy zdobyty przez dwójkę Marzena Ferdyn i Janina Francik. Dobrze wypadła też Marzena Ferdyn zajmując piąte miejsce w K-1. Równocześnie rozgrywano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, w których nasza osada K-4 na 1000m w składzie Dawid Lipiński, Paweł Czaja, Grzegorz Zbirowski i Marcin Przypadło otarła się o podium zajmując ostatecznie czwarte miejsce.