Jeszcze w tym roku w Kaletach będzie siłownia zewnętrzna i wypożyczalnia rowerów. Także wodnych. Władze miasta z innymi gminami planuja tez uruchomienie ściezki rowerowej "Leśno Rajza".

Jeszcze w tym roku w Kaletach pojawi się kilka nowych atrakcji, które poszerzą ofertę rekreacyjną miasta. Po pierwsze władze Kalet, wzorem Radzionkowa, postawią w mieście siłownię zewnętrzną. Będzie można w niej poćwiczyć jeszcze w tym roku w parku przy ul. ks. Rogowskiego.

W Zielonej, rekreacyjnej dzielnicy Kalet, w ubiegłym roku władze miasta uruchomiły wypożyczalnie kajaków. Pierwszy raz mieszkańcy Kalet skorzystali z nowego sprzętu podczas zawodów zorganizowanych z okazji drugiego Święta Zielonej (więcej TUTAJ). Oferta wypożyczalni, prowadzonej przez Miejski Dom Kultury, zostanie w tym roku poszerzona. - Zamierzamy zakupić rowerowy wodne - zdradza Jacek Lubos, rzecznik kaletańskiego ratusza.

Ponadto odwiedzając Zieloną, będzie można wypożyczyć rowery i pojeździć w okolicach zbiorników wodny i w lasach. Kalety już dysponują pięcioma rowerami, które do tej pory były w świetlicy środowiskowej przy szkole w Miotku. Uruchomienie wypożyczalni rowerów zbiegnie się również z otwarciem nowej ściezki rowerowej "Leśno Rajza". To wspólny projekt gmin Świerklaniec, Miasteczko Śląskie, Kalety, Woźniki, Koszęcin i Tworóg oraz Nadleśnictw Świerklaniec i Koszęcin. Trasa o długości około 90 km będzie przebiegała lasami we wszystkich wspomnianych gminach. Na ich terenie, oprócz Tworoga, pojawią się również tzw. wiaty spoczynkowe.

- Planujemy także wydać mapy z przebiegiem ściezki rowerowej "Leśno Rajza". Każda gmina otrzyma po około 1000 egzemplarzy takich map i będa mogli je rozdawać rowerzystom - mówi Jacek Lubos. - Trasa powinna zostać wytyczona do końca maja tego roku, a na początku czerwca planujemy jej uroczyste otwarcie - dodaje.

Przypomnijmy, ze na terenie Kalet już w poprzednich latach wytyczono w lasach nowe trasy rekreacyjne, w tym m.in. "Pętlę z Cisem Donnersmarcka". Na jej oznaczenie pieniadze dał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Na trasie ustawiono tablice z informacjami i walorach przyrodniczych tego terenu.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!