Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zacięta rywalizacja o mistrzowski tytuł w wieloboju żołnierskim [ZDJĘCIA]

kpt. Dariusz Kudlewski
archiwum 10BKPanc, 4Zpplot
Osiem reprezentacji stanęło do walki o mistrzowski tytuł w zorganizowanych w Czerwieńsku, w dniach 9 i 10 lutego, mistrzostwach 11 Dywizji Kawalerii Pancernej w wieloboju żołnierskim.

Wielobój żołnierski jest konkurencją, która wymaga od uczestników wysokiej sprawności ogólnej. W jej skład wchodzą: biegowy test siłowy i bieg wahadłowy 15x15 oraz rzut piłką lekarską dla kobiet i wspinanie po linie dla mężczyzn. W mistrzostwach oprócz jednostek wchodzących w skład „Czarnej Dywizji” znalazły się także reprezentacje artylerzystów z Sulechowa i Bolesławca, przeciwlotnicy z Czerwieńska, saperzy z Brzegu oraz chemicy z Tarnowskich Gór.

- Naszą drużynę wyłoniliśmy spośród najlepszych zawodników startujących w mistrzostwach 10BKPanc. Nie było za dużo czasu na przygotowanie, bo już po trzech tygodniach były mistrzostwa dywizji, ale jak widać po wynikach ten okres nie poszedł na marne. Zgarnęliśmy większość czołowych miejsc w zawodach i tytuł mistrza dywizji w wieloboju żołnierskim. - powiedział major Sławomir Wąs, szef sekcji wychowania fizycznego i sportu 10 Brygady Kawalerii Pancernej.

Ze względu na specyfikę tej dyscypliny o wynikach na zawodach często decydują drobiazgi jak drobne urazy, koncentracja, odporność psychiczna na stres, czy też ogólna dyspozycja w dniu zawodów. Dlatego też większość reprezentacji była przygotowywana do zawodów w powiększonym składzie. O ostatecznym udziale w zawodach decydowali kierownicy startujących w mistrzostwach zespołów tuż przed startem.

W klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył kapral Adam Marcinkowski z 10BKPanc. Na miejscu drugim sklasyfikowany został starszy szeregowy Patryk Kaczor z 4 Zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego z Czerwieńska, zaś brąz należał do starszego szeregowego Grzegorza Mazurka z 10BKPanc.
Wśród kobiet najlepszą zawodniczką była porucznik Justyna Zając z 5 Lubuskiego pułku artylerii z Sulechowa. Tuż za nią starszy szeregowy Urszula Orszulak z 10BKPanc. Miejsce trzecie na podium zajęła kolejna reprezentantka sulechowskiego pułku, starszy kapral Elżbieta Sarnecka.

Po zaciętej, dwudniowej rywalizacji drużynowo 10BKPanc wywalczyła pierwsze miejsce. Srebro zdobyła drużyna z Sulechowa, a na trzecim miejscu uplasował się zespół z 11 batalionu dowodzenia z Żagania.