Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek na znak żałoby po tragicznie zmarłych górnikach, którzy zginęli w wypadku w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju, polecił wszystkim organom administracji rządowej działającym w województwie śląskim opuścić flagi państwowe do połowy masztu w dniu 17 maja. Zaapelował też by powstrzymać się od organizacji imprez artystycznych i rozrywkowych.

CZYTAJ KONIECZNIE:
Koniec akcji w Zofiówce. Ostatni górnik został odnaleziony. Nie żyje [FOTO]


Wojewoda Śląski polecił opuścić flagi państwowe i powstrzymać się od organizacji imprez na znak żałoby po górnikachWojewoda śląski Jarosław Wieczorek na znak żałoby po tragicznie zmarłych górnikach, którzy zginęli w wypadku w kopalni Zofiówka zaapelował, by powstrzymać się od organizacji imprez artystycznych i rozrywkowych.

- W związku z wypadkiem jaki miał miejsce w dniu 5 maja 2018 r. w Kopalni Węgla Kamiennego "Borynia-Zofiówka-Jastrzębie" w Jastrzębiu-Zdroju, w którym tragicznie zginęło 5 górników, zwracam się z apelem do wszystkich organizatorów imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego o powstrzymanie się od ich organizacji w dniu 17 maja 2018 r. na znak żałoby po zmarłych górnikach - czytamy w apelu wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka.

Wiadomości

Komentarze (26)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Obserwator z Wysoki (gość)

Mój komentarz nie dotyczy artykułu powyższego. Całe szczęście że nie głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość i nigdy NIGDY na nich nie zagłosuję. Żaden dyktator nie będzie mi mówił jak mam żyć.

anty ryl (gość)

Czasy się zmieniły, PRLu już nie ma ale ryle dalej chcą przywilejów, oni nie rozumieją co to jest gospodarka rynkowa, masz im dać i już bo to są ryle, im przez dziesiątki lat wmawiano że im się należy i to poczyniło straszne spustoszenia w ich mózgach, ryle uważają że tylko oni "pracują" (efektywny 2 godzinny czas tej pracy pomijam), reszta ludzi i zawodów poprostu leży nic nie robiąc i nic im sie nie należy, wszystko dla ryli!
A kiedy kopalnie zapłacą za niewspółmierne szkody wyrządzane na powierzchni miast pod którymi ryją w stosunku do efektów swojej działalności?

Zimn@Ziemia (gość) (krysia)

Krysia, każdy ma prawo wyboru... a epatowanie etosem pracy górnika to chwyt niegodny. Praca w wielu zawodach jest trudniejsza, również zagrożona śmiercią w miejscu jej wykonywania a nie "obarczona" przywilejami płacowymi i emerytalnymi.

Pracownik (gość)

Jak ja się cieszę że gdy byłem młody pilnie się uczyłem. Teraz jedynie co może mi się stać w pracy to zepsuta klimatyzacja lub niedziałający laptop!!

abc (gość)

Czytając poniższe komentarze, wstyd mi , że jestem chorzowianką!!! Chociaż trzeba założyć, że ok. 80% tu piszących, to sprowadzeni przez "urzędującego" przybysze z.........Chorzów to niestety ruina w całokształcie. Wielka szkoda!

Mieszkaniec (gość)

Górnictwo napompowane przywilejami przez PRL, przez lata szły tam tumany nadające się tylko do ciężkiej pracy fizycznej, do myślenia już nie, wielu szło dla przywilejów i emerytur.
Państwo stało się niewolnikiem energetycznym górnictwa i ryle to wykorzystują.
Jaki normalny kraj opiera energetykę wyłącznie na węglu? Taki który później musi utrzymywać nierentowne kopalnie.
Górnictwo manipulowane związkowcami najbardziej jest silne w grupie i protestach, wiecznie im mało, ile by nie dostali to będzie mało.
Kto wam tam kazał pracować? Było się uczyć to nie musiałbyś tam ryć i narzekać jak to masz źle.
Tak więc g...no obchodzą mnie wasze tragedie, było w kraju parę większych i codziennie zdarzają się poważne wypadki i nikt rent nie dostaje ani świąt z tego nie robi, ale wam się zawsze "należało"....

Jacek (gość) (Mieszkaniec)

Jest wiele bardzo niebezpiecznych zawodów w Polsce, np. czy ktoś z was coś wie na temat spawacza kadłubów okrętowych, malarza kominów czy też wież chłodniczych? Czy ktoś obliczył czy branża górnictwa jest statystycznie bardziej niebezpieczna niż np. budowlana? Jest dużo racji w fakcie, że jak giną ludzie na budowie, czy kierowcy zawodowi w wypadkach drogowych, czy piloci samolotów to nikt nie robi takiego medialnego szumu jak w przypadku wypadków na kopalniach, zwłaszcza tych śmiertelnych. Może dlatego, że każdy potrafi sobie wyobrazić jak tragiczne musi być zasypanie czy tego typu zdarzenia. O wszystkim można rozmawiać kulturalnie, bez wyzwisk, i używając przede wszystkim ROZUMU! Kondolencje dla rodzin nieżyjących górników.

Obserwator (gość)

Ile jeszcze ofiar pochłoną kopalnie aby ktoś zrozumiał że najwyższy czas je zamknąć i pomyśleć o innych źródłach energii. Życie ludzkie jest chyba ważniejsze niż cokolwiek innego na tej planecie. Być może na tym skorzysta też środowisko naturalne w którym żyjemy. Warto się nad tym zastanowić.

Łysek (gość) (zoka)

A zapalasz znicze na grobach tych "dziesiątków"? Modlisz się za nich?? Czy tylko piszesz komentarze z palcem w nosie???
Poza tym... Kogo to interesuje, ze Cię coś "wali"...hahahahahaha...