Plakat "Obławy" Plakat "Obławy"

Plakat "Obławy" (© ARC)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do Miasteczka Śląskiego kolejny raz w tym roku zawita ekipa projektu "Polska światłoczuła" w ramach, którego można zobaczyć najnowsze polskie filmy. Tym razem w Miejskim Ośrodku Kultury zostanie zaprezentowana "Obława". Widzowie będą mogli też porozmawiać z reżyserem.

Pokaz filmu "Obława" w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Srebrna 24, tel. 32 288 88 70) w Miasteczku Śląskim odbędzie się 5 grudnia o godz. 19. To film, w którym główne role grają Maciej Stuhr i Marcin Dorociński. Zobaczymy tam jednak również Sonię Bohosiewicz i Weronikę Rosati. Obraz wielokrotnie już nagradzany, w tym m.in. Srebrnym Lwem na festiwalu filmowym w Gdyni. Został wybrany do grona 16 najlepszych tegorocznych filmów świata w prestiżowej selekcji MFF w Montrealu.

"Obława" została okrzyknięta przez wielu krytyków jednym z najlepszych i najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat. To thriller wojenny. Jego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Losy dwóch mężczyzn i dwóch kobiet splatają się tutaj w mrocznej intrydze. - „Obława" to opowieść o zdradzie i zemście, o winie, karze, poczuciu honoru i wierności. Nie ma tu martyrologicznego patosu i pomnikowego bohaterstwa. Są za to krwiste postaci i mocna intryga – charakteryzował film w mediach Marcin Krzyształowicz, scenarzysta i reżyser, który także przyjedzie do Miasteczka Śląskiego, by spotkać się z widzami.

Wstęp na film jest darmowy, ale najpierw trzeba odebrać w Miejskim Ośrodku Kultury bezpłatne wejściówki. - Z odbiorem wejściówek trzeba się spieszyć, bo z każdym dniem ich ubywa - mówi Patryk Tomiczek, dyrektor MOK-u. - Dodam tylko, że na pokazie będzie prawdopodobnie obecny dziennikarz z branżowego miesięcznika "Film", które będzie relacjonował pokaz filmowy i spotkanie z reżyserem - dodaje.

Przypomnijmy, że ekipa projektu "Polska światłoczuła" już w tym roku gościła w Miasteczku Śląskim. W marcu w ośrodku kultury prezentowany był film Agnieszki Holland "W ciemności". Wtedy też z widzami spotkał się odtwórca jednej z ról w filmie - aktor Krzysztof Skonieczny. Projekt "Polska światłoczuła" stawia sobie za cel promowanie polskiego kina w miejscowościach, gdzie nie ma stacjonarnego kina. Sale kinowe urządzano już w tak nietypowych miejscach, jak więzienia, kościoły, małe zapomniane sale operowe i wreszcie domy kultury.
.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Cepcepacepem (gość)

Ten film powinien być poprzedzony następującym hasłem - "tylko świnie siedzą w kinie".