Dobry początek Ósemki

Stanisław Wawszczak
60 minuta. Kolejna dobra interwencja Michała Pankiewicza i bramkarza Arkadiusza Zycha uratowała Ósemkę przed utratą bramki. Fot: Stanisław Wawszczak
Laskarze Ósemki Tarnowskie Góry wywalczyli kolejne punkty w rozgrywkach I ligi hokeja na trawie. Co prawda, w sobotę przegrali z wiceliderem Pocztowcem Poznań 0:4 (0:3), ale w niedzielę pokonali Lecha Poznań 3:2 (3:1).

Laskarze Ósemki Tarnowskie Góry wywalczyli kolejne punkty w rozgrywkach I ligi hokeja na trawie. Co prawda, w sobotę przegrali z wiceliderem Pocztowcem Poznań 0:4 (0:3), ale w niedzielę pokonali Lecha Poznań 3:2 (3:1). Pocztowcy od początku rozgrywek gromią rywali, padają dwucyfrowe wyniki. Ósemka nie przestraszyła się utytułowanego przeciwnika, w zespole którego zagrało dziesięciu kadrowiczów
i podjęła równą grę.

O przegranej zadecydowało pierwsze siedem minut, w czasie których goście strzelili trzy bramki. Następnego dnia scenariusz zaczął się powtarzać. W drugiej minucie spotkania Lech wykonywał krótki rzut rożny. Piotr Adrian strzelił w kierunku bramki, piłka odbiła się od kija Krzysztofa Wieczorka i wpadła do siatki. Nasi nacierali, ale bez wiary w powodzenie. W 20 minucie Rafał Sołtysik otrzymał doskonałe podanie od wykonującego krótki rzut rożny Wojciecha Smoły i wyrównał stan meczu. Nasi laskarze momentalnie odżyli. Ruszyli do ataku i minutę później było już 2:1. Smoła przechwycił w kole długie podanie Michała Pankiewicza i natychmiast strzelił. Bramkarz intuicyjnie odbił piłkę, jednak wobec dobitki Adama Cieślika był bezradny.

W 24 minucie Dariusz Markiewicz za dyskusje z sędzią otrzymał żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. Tarnogórzanie wykorzystali tę przewagę. Cztery minuty później, po rzucie wolnym wykonywanym przez Pawła Karmelitę, Dariusz Masłyka przytomnie tuż przed bramką zmienił kierunek lotu piłki i wrzucił ją do siatki. Po przerwie gra się wyrównała. Od 50 minuty, po dyskusjach Janusza Micała z sędzią, Ósemka grała w osłabieniu. Poznaniacy dosłownie oblegali naszą bramkę i w 54 minucie, po kolejnym rzucie rożnym, Adrian w zamieszaniu podbramkowym zdobywa drugą bramkę dla gości. Jednak Ósemka nie dała sobie odebrać zwycięstwa.

UKHT ÓSEMKA TARNOWSKIE GÓRY — KS LECH POZNAŃ 3:2 (3:1)

BRAMKI: Rafał Sołtysik (20), Adam Cieślik (21), Dariusz Masłyka (28) — Piotr Adrian (2, 54)

ŻÓŁTE KARTKI: Micał (Ósemka), Markiewicz, Stypiński (Lech)

ÓSEMKA: Arkadiusz Zych, Dariusz Masłyka, Tomasz Wilczęga, Marcin Zwierzykowski, Marcin Czupek, Wojciech Smoła, Michał Pankiewicz, Adam Cieślik, Rafał Sołtysik, Krzysztof Lewandowski, Krzysztof Wieczorek, Mariusz Kazimierczyk, Paweł Karmelita, Przemysław Gołębiowski, Janusz Micał, Mateusz Kosmala.

LECH: Piotr Lewicki, Marcin Schneider, Tomasz Występski, Michał Marszał, Dariusz Markiewicz, Jakub Stypiński, Marcin Wiśniewski, Łukasz Staniczek, Marcin Walich, Piotr Adrian, Dariusz Kurc, Maciej Włodarski, Michał Krojec, Dariusz Bereda, Piotr Poszwa.