Szczypiornistki Skarbka wysokim zwycięstwem zakończyły rundę

Stanisław Wawszczak
Halyna Kachynska była drugą snajperką spotkania.
MKS Skarbek Tarnowskie Góry wysoko pokonał KS Zgoda II Ruda Śląska 26:10 w meczu ostatniej kolejki przed przerwą zimową rozgrywek o mistrzostwo Śląska młodziczek.

MKS Skarbek Tarnowskie Góry wysoko pokonał KS Zgoda II Ruda Śląska 26:10 w meczu ostatniej kolejki przed przerwą zimową rozgrywek o mistrzostwo Śląska młodziczek. Nasze szczypiornistki prowadziły od pierwszych minut spotkania. Szybkie wyjścia z kontrą stwarzały dobre sytuacje do oddania celnych rzutów. Prawie każda akcja kończyła się bramką. Zespół konsekwentnie grał na swoją liderkę Jessice Pietyrę, która strzeliła połowę zdobytych przez Skarbek goli. Do przerwy tarnogórzanki prowadziły siedmioma bramkami. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Emocje w zespole znacznie wzrosły i przeciwniczki częściej przechwytywały piłki podczas zbyt pośpiesznie wyprowadzanych akcji z własnej połowy. Na przeszkodzie stawała im jednak znakomita postawa naszych bramkarek.

- Dzisiaj miałam do dyspozycji cały zespół i wszystkie otrzymały szansę gry na parkiecie. Poprzedni mecz wygrałyśmy z tym zespołem tylko dwoma bramkami, więc tu wszystko mogło się zdarzyć. Rozgrywki zaczęłyśmy od kilku porażek, ale teraz dziewczyny grają coraz lepiej. W drugiej rundzie na pewno będzie jeszcze lepiej - zapewnia Dorata Tarkiewicz, trenerka Skarbka.

MKS SKARBEK TARNOWSKIE GÓRY - KS ZGODA II RUDA ŚLĄSKA 26:10 (12:5)

SKARBEK: Monika Gowik (26 min, Katarzyna Styczeń) - Jessica Pietyra

(13 bramek), Aneta Cygal (1), Patrycja Ochman, Sara Haba, Sandra Prudlik, Halyna Kachynska (5), Jolanta Mach

(3), Ewelina Wacławczyk (1), Monika Matejczyk, Dominika Guzin, Magdalena Dudała (3) i Roksana Piasta.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?