Tarnogórskim szczypiornistkom sił wystarczyło na I połowę

Aleksandra Kołodziej (9), Agata Nawrat (14), Barbara Spałek (7), Aneta Sowińska (3) i Sonia Górny (1) nie miały powodów do radości podczas sportowego pożegnania z przeciwniczkami.
MKS Skarbek Tarnowskie Góry poniósł z MTS Żory wysoką porażkę w meczu X kolejki rozgrywek o mistrzostwo Śląska juniorek w piłce ręcznej. Żory po pierwszej rundzie prowadzą w lidze, a nasze szczypiornistki zajmują ...

MKS Skarbek Tarnowskie Góry poniósł z MTS Żory wysoką porażkę w meczu X kolejki rozgrywek o mistrzostwo Śląska juniorek w piłce ręcznej. Żory po pierwszej rundzie prowadzą w lidze, a nasze szczypiornistki zajmują przedostatnie miejsce. W tej sytuacji nikt nie oczekiwał wygranej naszego zespołu. Tymczasem po pierwszych minutach gry było 4:4. Choć przyjezdne na początku zdobyły trzy bramki, to potem znakomite wejścia Barbary Spałek zakończyły się faulami bezradnych przeciwniczek. Egzekwująca je Spałek nie popełniała błędów i nasze wyrównały. Z upływem czasu przeciwniczki osiągnęły dwubramkową przewagę, ale nasze dziewczyny skutecznie odpowiadały i ciągle zachowywały szanse na uzyskanie korzystnego wyniku. Do szybkich kontr w wykonaniu Spałek i grającej na prawym skrzydle Agaty Nawrat, doszła dobra gra Soni Górny, bramkarki Skarbka. W 25 minucie Górny obroniła nawet rzut karny.

- Jestem mile zaskoczona. Moje zawodniczki dobrze grają w obronie, z tego są przechwyty i skuteczne kontry. Prowadzimy równorzędną grę z liderem, który wygrywa z przeciwnikami z przewagą ponad dwudziestu bramek - komentowała w przerwie Danuta Rychlewicz, trenerka Skarbka.

Po przerwie obraz gry zmienił się zupełnie. Nasze szczypiornistki opadły z sił i zaczęły grać niedokładnie. Do tego doszły kary za grę faul i dyskusje z sędziami, tak, że w pewnym momencie na boisku były tylko trzy nasze zawodniczki.

MKS SKARBEK TARNOWSKIE GÓRY - MTS ŻORY 20:38 (13:16)

SKARBEK: Sonia Górny - Jowita Tabiś (1 bramka), Aneta Sowińska (5), Ewa Godziek, Paulina Wątrobińska, Aleksandra Solejska, Barbara Spałek (8), Karolina Pawlak, Aleksandra Kołodziej (1), Marzena Ochman, Weronika Garbol, Magdalena Drzyźla, Agata Nawrat (5), Alicja Stawarz.

Powiedziała nam

BARBARA SPAŁEK,
szczypiornistka Skarbka

Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu całkiem przyzwoita. Moim zadaniem była gra z szybkiej kontry i to dobrze funkcjonowało. Potem przeciwniczki mnie rozszyfrowały i przydzieliły indywidualne krycie. Brakuje nam treningów na dużej hali, nie mamy wytrzymałości. Za tydzień turniej Babireckiego w Nakle. Tam powalczymy.