Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Azyl Cichy Kąt w Tarnowskich Górach [WIZUALIZACJE] Wkrótce ruszy budowa

Krzysztof Szendzielorz
Wolontariusze Stowarzyszenia "Cichy Kąt", które prowadzi w Tarnowskich Górach azyl dla bezpańskich psów i kotów, wkrótce rozpoczną budowę nowego schroniska. W przeprowadzce z ulicy Wiśniowej pomogą... więźniowie Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach.

- Projekt nowego azylu złożyliśmy już dwa tygodnie temu w starostwie. Czekamy teraz na pozwolenie na budowę - mówi Anna Walczakowska, prezes Stowarzyszenia "Cichy Kąt".

Wszystko wskazuje na to, że prace budowlane w rejonie ulicy Zagórskiej rozpoczną się jeszcze w czerwcu. Teren o powierzchni około hektara pod nowe schronisko przekazały stowarzyszeniu jeszcze w ubiegłym roku władze Tarnowskich Gór.

Projekt schroniska wykonał Marcin Kuchno z bytomskiego biura "L3D". Zakłada on, że w azylu powstanie około 60 kojców dla psów i tzw. kociarnia dla kotów.

- Jesteśmy jedyną instytucją w powiecie tarnogórskim, która przyjmuje bezdomne, poszkodowane koty - podkreśla Walczakowska.

Nowy azyl ma kosztować prawie pół miliona złotych. Wolontariusze zbierają pieniądze już od ubiegłego roku. Sprzedają cegiełki. Można je jeszcze kupić, dzwoniąc pod nr tel. 507 146 801. Całej sumy jeszcze nie udało się zebrać, dlatego nowe schronisko będzie budowane etapami. W pierwszej kolejności powstaną kojce i kociarnia.

Zostanie też ogrodzona działka. - W tym roku będziemy jednak mogli już przenieść zwierzęta - zapewnia Anna Walczakowska.

Stary azyl przy ul. Wiśniowej wolontariusze muszą zlikwidować, bo nie spełnia już wszystkich norm. Ponadto domagali się tego sąsiedzi, którzy w ostatnich 14 latach zbudowali w okolicy swoje domy.

Do powstania nowego azylu przyczynią się więźniowie z aresztu w Tarnowskich Górach. - Nasi osadzeni pomogą w przeprowadzce zwierząt - mówi Roman Malchrzyk, rzecznik prasowy aresztu.

- Angażujemy się w takie akcje, bo jest to forma resocjalizacji osadzonych przez pracę - dodaje.

Grupa aresztantów pracuje już w tarnogórskim szpitalu powiatowym, a inna w domu seniora w Suchej Górze.

- Takie prace mogą wykonywać osadzeni z zakładów półotwartych i gwarantujący pewien poziom samodyscypliny - dodaje Malchrzyk.

* TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
* WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto