Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Decoupage'owe krzesłowisko w Krupskim Młynie [ZDJĘCIA + WIDEO]

Łukasz Malina
Zorganizowane przez Martę Knopik warsztaty ozdabiania starych krzeseł techniką decoupage spodobały się mieszkańcom Krupskiego Młyna. W sali remontowanego hotelu uczestnicy ledwie się zmieścili!

Kilkadziesiąt osób spotkało się w sobotnie popołudnie, 18 czerwca, w dawnym ośrodku kultury w Krupskim Młynie, by wziąć udział w warsztatach "Krzesłowisko". Zajęcia prowadzone pod okiem ekspertów w dziedzinie decoupage'u to rzadkość w tej uroczej, położonej na granicy województwa śląskiego, miejscowości.

Do sali, która niegdyś służyła za stołówkę, a wkrótce stanie się chlubą wytwornego hotelu, można było wejść pod warunkiem... posiadania starego, drewnianego krzesła!

Mebli tego rodzaju najwyraźniej jednak w Krupskim Młynie nie brakuje. Zresztą, nie tylko w Krupskim Młynie, bowiem uczestnicy warsztatów dotarli na nie m.in. z... Wrocławia, Lublina, Radzionkowa i pobliskich Tarnowskich Gór.

- Początkowo warsztaty miały być zorganizowane w pobliżu amfiteatru, ale tamto miejsce wszyscy znają. Okazało się, że swoje wnętrza chce nam udostępnić będący jeszcze w remoncie hotel "Sobieski". To miejsce interesuje mieszkańców, wszyscy chcieli wiedzieć, co tu się dzieje - opowiada o organizacji "Krzesłowiska", Marta Knopik, studentka i animatorka kultury z Krupskiego Młyna.

Decoupage'owe spotkanie udało się zorganizować w ramach projektu Młodzi Menedżerowie Kultury, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" z Warszawy.

- Skupiamy w ramach tego projektu młodych mieszkańców małych miejscowości, którzy mają dość nudy i chcą zorganizować coś ciekawego dla swojej społeczności. Na ten cel można otrzymać u nas dofinansowanie. Młodzi animatorzy kultury otrzymują także pełne wsparcie ze strony ekspertów - wyjaśnia Agnieszka Pajączkowska, z e.org.pl.

Warsztaty decoupage'u poza tym, że sprawiły sporą satysfakcję ich pomysłodawczyni, także ich uczestnikom pozwoliły chwilowo oderwać się od codzienności.

- Odrestaurowanych krzeseł będziemy używać! - zarzekali się mieszkańcy biorący udział w zajęciach.

Decoupage to, w dużym uproszczeniu, technika zdobnictwa polegająca na oklejaniu różnych przedmiotów wzorzystymi serwetkami. O tym jak wiele emocji może dostarczyć w leniwe sobotnie popołudnie, w Krupskim Młynie nie trzeba już nikogo przekonywać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Decoupage'owe krzesłowisko w Krupskim Młynie [ZDJĘCIA + WIDEO] - Tarnowskie Góry Nasze Miasto

Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto