Dolcan - Ruch 4:3. Nieudana pogoń Ruchu, grad goli w Ząbkach

Michał Wieczorek
Arkadiusz Gola, Dziennik Zachodni
Ostatni w tabeli Dolcan wreszcie odniósł zwycięstwo, ale musiał o nie drżec do ostatnich minut. W Ząbkach padło aż 7 goli, Ruch Radzionków przegrał 3:4.

Nieco ponad pół godziny wystarczyło Dolcanowi, aby strzelić 4 gole. Zespół na prowadzenie wyprowadził wychowanek Marcin Stańczyk, a po 4 minutach ten sam piłkarz skutecznie egzekwował jedenastkę. Sytuacje sprowokował Kamil Szymura, który faulował we własnym polu karnym. Chwilę później kolejnym dobrym dośrodkowaniem popisał się Piotr Bazler, a na bramkę zamienił je Mariusz Unierzyński. Gości dobił w 33. minucie Patryk Kubicki, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam.

Sensacja wisiała w powietrzu, a radzionkowianie nie chcieli przegrać z ostatnim zespołem w tabeli. Sygnał do ataku dał weteran Dawid Jarka, w 39. minucie zdobywając gola kontaktowego.

Ten sam piłkarz zdobył drugą bramkę dla Ruchu w 75. minucie oddając piękny strzał z dystansu. Szansa na gonienie wyniku pojawiła się kilka minut później, kiedy drugą żółtą kartkę dostał piłkarzy, który w tym meczu zaliczył dwie asysty, czyli Piotr Bazler. Kartka była zupełnie bezsenowna, bo Bazler utrudniał piłkarz gości wykonanie rzutu wolnego.

Cidry walczyły i w samej końcówce po podaniu Jarki trzecią bramkę zdobył Marcin Wachowicz. Mecz ostatecznie zakończył się ich porażką 3:4. Dolcan wygrał drugi z rzędu mecz na własnym boisku, a w trzech ostatnich pojedynkach zdobył 7 punktów.

Dolcan Ząbki 4-3 Ruch Radzionków
Marcin Stańczyk 11, 15 (karny), Mariusz Unierzyski 18, Patryk Kubicki 33 - Dawid Jarka 39, 74, Marcin Wachowicz 90

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin).
Widzów: 400.

Dolcan: 12. Rafał Misztal - 13. Grzegorz Piesio, 3. Łukasz Wróbel, 8. Tomasz Ciesielski, 20. Mariusz Unierzyski - 27. Piotr Kosiorowski, 2. Piotr Bazler, 15. Patryk Koziara - 9. Marcin Stańczyk (79, 19. Hubert Robaszek), 11. Patryk Kubicki (70, 21. Andrzej Stretowicz), 14. Piotr Gawęcki (71, 23. Michał Zapaśnik).

Ruch: 87. Seweryn Kiełpin - 3. Tomasz Rzepka (85, 6. Mateusz Cieluch), 2. Andrzej Niewulis, 4. Kamil Szymura, 5. Jacek Wiśniewski - 14. Miłosz Przybecki (46, 17. Marcin Wachowicz), 19. Marcin Dziewulski, 16. Mateusz Mak (46, 11. Marek Suker), 7. Tomasz Foszmańczyk, 8. Piotr Rocki - 21. Dawid Jarka.

Żółte kartki: Kubicki, Bazler - Szymura, Rzepka, Wiśniewski, Niewulis.
Czerwona kartka: Piotr Bazler (83).