Drama Zbrosławice awansowała do okręgówki[ZDJĘCIA]

Drama Zbrosławice świętuję awans do okręgówki
Drama Zbrosławice świętuję awans do okręgówki Stanisław Wawszczak
LKS Drama Zbrosławice pokonał na wyjeździe GKS Andaluzję Brzozowice Kamień 3:2 (1:1) i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewnił sobie awans do ligi okręgowej. Ekipa ze Zbrosławic poniosła wiosną tylko jedną porażkę, przegrywając w Bobrownikach z miejscowym Górnikiem. Pozostałe, zwycięskie mecze pozwoliły prowadzącej w tabeli Dramie, utrzymać sporą przewagę nad dwójką goniących ją zespołów

Już w 1 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po faulu z prawej, gospodarze wykonywali rzut wolny. Piłka wrzucona w pole karne gości minęła obrońców Dramy i prawie spadła na głowę stojącego kilka metrów od bramki Marcina Knapika. Ten ulokował ją w siatce obok zaskoczonego Dawida Markowskiego. Taki początek meczu wyraźnie speszył piłkarzy lidera.

Niewielka przewaga w polu nie przekładała się na czyste sytuacje pod bramką gospodarzy. Tymczasem w 35 minucie mogło być już 2:0. Ariel Lindner stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, przechwycił ją Tomasz Bomba i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Dramy. Na szczęście dla gości w ostatniej chwili jeden z obrońców wybił tę piłkę na rzut rożny.

W 42 minucie Lindner dopadł znakomicie podanej piłki, wjechał w pole karne i kiedy mijał bramkarza, ten podciął go. Sędzia bez wahania wskazał na „jedenastkę”, a egzekutorem na raty okazał się Krzysztof Sosinka. Dawid Gojowczyk wyczuł kierunek strzału, odbił piłkę, ale dobitka Sosinki była skuteczna.

Po przerwie Drama ruszyła bardziej zdecydowanie. Już w 47 minucie akcja prawą stroną zakończyła się dokładnym podaniem do Sebastiana Standery, który wyprzedził obrońców Andaluzji i z kilku metrów pokonała Gojowczyka. Gospodarze reklamowali tę sytuację twierdząc, że zdobywca bramki był na spalonym, ale sędzia decyzji nie zmienił. 1:2. Pod bramką gospodarzy, goście nieustannie stwarzali zagrożenie i kiedy wydawało się, że padnie kolejna bramka, pojedyncza kontra Andaluzji zakończyła się strzeleniem w 66 minucie przez Michała Śmierzchalskiego gola wyrównującego stan meczu. Goście nadal naciskali, okazje na zmianę wyniku najpierw mieli Standera i Kamil Thiel, ale dopiero w 71 minucie po kolejnym zamieszaniu pod bramką gospodarzy Lindner pięknym strzałem przewrotką pakuje z kilku metrów piłkę do siatki. Podrażnieni gospodarze ruszylo do odrabiania strat. Na boisku zaczęło iskrzyć, a mało zdecydowane zachowanie sędziującej trójki niepotrzebnie jeszcze zaogniało sytuację. W 81 minucie Śmierzchalski zobaczył drugą żółtą kartkę za dyskusje z sędzią i efekcie gospodarze kończyli mecz z „10”. W końcówce goście mogli podwyższyć wynik, ale Łukasz Paździorek mając przed sobą pustą bramkę posłał piłkę wysoko nad poprzeczkę. Po meczu uradowana ekipa ze Zbrosławic zaprezentowała kibicom transparent obwieszczający awans do ligi okręgowej.

- Andaluzja to bardzo dobry zespół, wysoko podeszli i postawili nam trudne warunki. Wygraliśmy po super bramce Ariela. Na naszą dyspozycję wpłynęło też to, że w ciągu dwóch tygodni musieliśmy rozegrać pięć spotkań. Mamy już sporo w nogach. Dzięki dzisiejszym punktom wywalczyliśmy awans do ligi okręgowej. Zespół składa się z doświadczonych zawodników i myślę, że dobrze się w niej pokażemy. Do końca mamy jeszcze trzy kolejki, chcemy je wygrać i zdobyć tytuł mistrza A klasy. Z Dramą jestem od półtora roku i liczę na dalszą w niej grę – mówi Sebastian Tomaszewski, kapitan Dramy.

- Nie zagraliśmy dzisiaj tego, co mój zespół potrafi. W głowach chłopaków chyba siedziało, że już dzisiaj możemy zdobyć awans i to ich paraliżowało. Było za dużo nerwowości w grze. Tak naprawdę, to jeśli nie dzisiaj, to awans byśmy mieli za tydzień. Chwała drużynie, że wytrzymała tę presję i już dzisiaj możemy świętować. Zresztą od początku sezonu nie ukrywaliśmy, że naszym celem jest awans. To po kilku latach gry w A klasie drugi awans do okręgówki w historii Dramy, przy poprzednim awansie też byłem tu trenerem. Dzisiaj mamy inną drużynę, wsparcie sponsorów, w tym głównie panów Breitkopfa i Wawszczyka. Na przyszły sezon jeszcze się wzmocnimy, mam już dogadanych czterech piłkarzy – mówi Dariusz Dwojak, trener Dramy.

Po XXVII kolejce prowadzi w tabeli Drama – 73pkt., przed Żyglinem – 66 pkt. i Górnikiem Bobrowniki – 60 pkt. Żyglin i Górnik walczą o drugie, premiowane awansem miejsce. Jest o co walczyć, bo w przyszłym sezonie do A klasy spadną cztery zespoły z okręgówki, co zaostrzy rywalizację o awans w przyszłym sezonie.
GKS ANDALUZJA BRZOZOWICE-KAMIEŃ - LZS DRAMA ZBROSŁAWICE 2:3 (1:1)
BRAMKI: Knapik (1), Śmierzchalski (66) - Sosinka (42, karny), Standera (47), Lindner (71).
DRAMA: Dawid Markowski – Krzysztof Sosinka (70, Grzegorz Skowronek), Sebastian Tomaszewski, Piotr Chmurczyk, Adrian Podstawa - Andryj Balytskyy, Adam Kurkowski (75, Łukasz Dembiński), Krzysztof Maciaszek, Ariel Lindner, Kamil Thiel – Sebastian Standera (70, Łukasz Paździorek).