Górnik Bobrowniki pokonał Dramę i nadal jest wiceliderem[ZDJĘCIA]

Stanisław WawszczakZaktualizowano
Górnik Bobrowniki Śląskie wysoko pokonał Dramę Zbrosławice Stanisław Wawszczak
Górnik Bobrowniki Śląskie pokonał w minioną niedzielę na własnym boisku Dramę Zbrosławice 5:0 (0:0) w meczu XVIII kolejki rozgrywek o mistrzostwo bytomskiej A klasy. Dzięki tej wygranej piłkarze z Bobrownik utrzymali drugą pozycję w tabeli, posiadając jednakową ilość punktów, co liderujący Orzeł Miedary.

Tegoroczna rywalizacja o awans zapowiada się bardzo ciekawie, bo do premiowanych dwóch miejsc aspirują cztery zespoły, Orzeł, Górnik, Żyglin i Unia Świerklaniec. Teraz liczy się każdy mecz, a niepowodzeniu może zdecydować każdy stracony punkt. Zespół Dramy zajmuje miejsce w dole tabeli i rozpaczliwie walczy z każdym przeciwnikiem.

Mecz w Bobrownikach nie zaczął się najlepiej dla gospodarzy. Goście zamurowali swoją bramkę i szukali szczęścia w kontratakach. Po strzale Łukasza Paździorka mogli objąć prowadzenie, ale piłce stanął na drodze Przemysław Wycisk. Okazje zmarnowali też Andryj Balytsky i Łukasz Jur. Tymczasem zaraz po przerwie prowadzenie objęli gospodarze po strzale Maksymiliana Tomali, który sprytnie wykorzystał wrzutkę Łukasza Sudera w pole bramkowe. Kwadrans później Dariusz Kosak strzela swoją pierwszą w tym meczu bramkę, uderzając z głębi pola. Ostatnie pięć minut meczu przyniosło Górnikowi kolejne trzy bramki. W 85 minucie indywidualne wyjście Kosaka lewą stroną i celny strzał z dystansu podwyższa wynik spotkania na 3:0. W ostatniej minucie meczu Kosak kompletuje hat–tricka. Otrzymał znakomite podanie w środku pola i dostrzegł, że bramkarz wybiegł mu naprzeciw. Zdecydował się na niewysoki lob, po którym piłka zatrzepotała w siatce. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry, idący prawą stroną Kosak, otrzymał dokładne podanie od Kowalewskiego i natychmiast huknął obok bramkarza. 5:0. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec spotkania.

- Dzisiaj strzeliłem cztery gole, ale ich mam na koncie? To jest mniej ważne, najważniejsze są trzy punkty całej drużyny. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu słaba. Dzisiaj nikt nie myśli o awansie, staramy się każdy mecz wygrywać. Fakt, że w tym sezonie mamy najlepszą okazję do awansu. Od kilku już lat dobijamy się do okręgówki i zawsze trochę nam zabraknie. W Górniku gram od juniora, od trzech lat jestem kapitanem drużyny – mówił po meczu Dariusz Kosak, strzelec czterech goli.

- W pierwszej połowie graliśmy słabo, na dodatek nie sprzyjał nam wiatr. Przyjezdne zespoły szukają zawsze jakiś okazji. Jeszcze do końca zostało sporo meczy. Trzeba grać, nie rozmyślać o okręgówce – kończy zdecydowanie Dariusz Okoń, trener Górnika.

Pozostali kandydaci do awansu grali następująco. Orzeł pokonał w Ożarowicach miejscowego Piasta 6:3, Żyglin wygrał z Andaluzją 2:1, a Unia zremisowała w Bytomiu z Rozbarkiem 1:1. Świerklanieccy piłkarze tracą już do prowadzącej dwójki cztery punkty, przed nimi jest w tabeli jeszcze Żyglin, który ma trzy punkty straty do lidera i zaległy mecz z Olimpią Boruszowice. W najbliższą sobotę Miedary podejmą Boruszowice, Żyglin podejmie KS Piekary, Unia Czarnych Kozłowa Góra, a Górnik wyjeżdża na mecz do Czarnych Sucha Góra. Najbliższa kolejka nie powinna przynieść zmian w tabeli.

KS GÓRNIK BOBROWNIKI ŚLĄSKIE – LKS DRAMA ZBROSŁAWICE 5:0 (0:0)
BRAMKI: Tomala (46), Kosak (61, 85, 90, 90+2)
GÓRNIK: Przemysław Wycisk – Wojciech Ślęzok, Damian Matejczyk, Arkadiusz Ucieszyński, Mariusz Balawander – Piotr Dziuk (45, Maksymilian Tomala), Łukasz Mitas (86, Dawid Paruzel), Łukasz Suder, Grzegorz Ucieszyński (70, Sławomir Żydek), Manuel Chwolik (65, Artur Kowalewski) – Dariusz Kosak.
DRAMA: Sebastian Staś – Paweł Młynarczyk, Roman Strzałkowski, Łukasz Bajor, Maciej Nowak (50, Bartosz Urbański) – Mateusz Nowak (65, Michał Ochman), Sebastian Tomaszewski, Łukasz Jur, Marcin Ptasznik – Łukasz Paździorek, Andryj Balytsky