Koszykarze Koszykarskiego Klubu Sportowego z Tarnowskich Gór grają ze zmiennym szczęściem

Drużyny Koszykarskiego Klubu Sportowego Tarnowskie Góry z dużymi kłopotami rozpoczęły ligowe rozgrywki w nowym sezonie. Wrześniowa ulewa nad Tarnowskimi Górami wyłączyła z użytkowania koszykarski matecznik, halę sportową przy Parku Wodnym.

Działacze klubu przy wsparciu władz miasta wykonali wielką, logistyczną pracę, organizując dla wszystkich grup treningowych sale do ćwiczeń oraz przekładając wszystkie ligowe mecze na spotkania wyjazdowe. Drugoligowy zespół seniorów KKS-u trenuje 2 x w tygodniu w bytomskiej Hali na Skarpie, trzeci trening na którejś z tarnogórskich sal przyszkolnych. Pozostałe grupy ćwiczą w Staszicu, w Sorbonie, w SP 15, w SP 9 na Sobieskiego i na Korczaka.

Latem w drużynie seniorów zaszły spore zmiany. Z zespołu odeszli Piotrowski, Mol, Grzegorz Zadęcki, Wąsowicz i Gazarkiewicz. W ich miejsce doszli z Częstochowy Nikodem Kowalski i Marcin Majcherek, a resztę drużyny uzupełnili koszykarze z grup młodzieżowych KKS-u.

– Chłopcy powoli dostają minuty, ale trzeba pamiętać, że na razie mogą grać głównie na obwodzie. Do gry pod koszem brakuje im fizyczności i wzrostu. W poprzednim sezonie zrobiliśmy najlepszy wynik w historii klubu, dotarliśmy w walce o awans do III rundy, przegrywając 2:1 z Poznaniem. Poznań wywalczył awans i dobrze sobie radzi. Chcieliśmy pokazać w Tarnowskich Górach koszykówkę na wysokim poziomie i to się udało. Teraz zmieniliśmy strategię, chcemy postawić na młodzież, jej dawać szansę na grę. Z konieczności mamy wąski skład, sześciu seniorów uzupełnianych młodzieżą. Dodatkowo gramy na wyjazdach, tracąc atut własnej hali i dotychczasowy wynik trzy wygrane, należy uznać za dobry – mówi Radosław Kuciński, trener drużyny seniorów KKS-u.

Po wcześniejszej wygranej w Czeladzi z MCKS 90:75, KKS w minioną niedzielę w Krakowie z miejscowym KK UR Bozza rozegrał kolejne spotkanie. Po pierwszych dwóch kwartach wydawało się, że nasi doznają wysokiej porażki. Na przerwę schodziliśmy, przegrywając 15 punktami. Po przerwie tarnogórzanie ruszyli do odrabiania strat i przed czwartą kwartą przegrywali już tylko 5 punktami. Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana, w pewnym momencie doszliśmy krakowian na dwa punkty. Jednak doświadczeni gracze akademików trafili ważne trójki i nasi przegrali ostatecznie 92:82. Po VIII kolejce tarnogórzanie z dorobkiem 10 pkt. zajmują 8. miejsce na 16 zespołów. W nadchodzący weekend mieliśmy podejmować GKT AZS Gliwice, jednak gliwiczanie nie mają gdzie tego spotkania rozegrać, więc jest ono przełożone. Kolejnym więc będzie wyjazd 19 listopada do Bielska na mecz z Basket Hills.

Rozgrywki grup młodzieżowych U-19, U-16 i U-13

KKS bierze jeszcze udział w rozgrywkach grup młodzieżowych U-19, U-16 i U-13. Najmłodsi przynieśli w ostatnią sobotę sporo radości, pokonując na wyjeździe w IV kolejce rozgrywek częstochowską Akademię Koszykówki Iskra 105:20. Po dość nerwowym początku spotkania zespół naszych młodzików z minuty na minutę podkręcał tempo i budował solidną przewagę. W kolejnych kwartach podopieczni trenera Michała Zalewskiego systematycznie ją powiększali, osiągając wysokie zwycięstwo. Po tym spotkaniu tarnogórzanie są wiceliderem w tabeli gr. I. W następnym meczu młodzicy mają podejmować zespół UKS 27 Katowice. Są nadzieje, że mecz zostanie rozegrany już na naszej hali.

Koszykówka przeżywa obecnie boom. W klubie trenuje blisko 150 zawodników w różnym wieku. W tym roku po raz pierwszy ruszyła grupa minikoszykówki dziewczyn, prowadzona przez Adama Wilkina oraz grupa przedszkolaków.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0