KRÓTKO: Dominik Słodczyk wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego po zawodach jeździeckich w Austrii

WAW
Dominik Słodczyk
Dominik Słodczyk Stanisław Wawszczak
Dominik Słodczyk (KJ Zbrosławice) na koniu Sonia wygrał finał konkursu młodych jeźdźców w skokach przez przeszkody pod nazwą Pappas Junior Specials U25 rozgrywany w ramach czterodniowych zawodów w Lamprechtshausen (Austria).

Finał rozegrano jako konkurs dwufazowy na wysokości 130 cm. Słodczyk pierwszy przejazd miał bezbłędny, a drugi przejechał w czasie 29,82 sek, wyprzedzając Victorię Lauff (Niemcy), która uzyskała czas 30,36 sek. Tuż za nią sklasyfikowano Ronie Bergman (Niemcy) z czasem 30,70 sek. Kolejne miejsca zajęły Facial Lips (Holandia) – 32,64 sek., Martin Storkan (Czechy) – 32,74 sek. i Ninni Braathen (Norwegia) – 33,16 sek. Dzięki dobrym startom Dominik zajął premiowaną lokatę w konkursie Grand Prix, a stojąc na najwyższym stopniu podium konkursu 130 cm wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego.