KRÓTKO: Kajakarze dwóch klubów ze Świerklańca przywieźli worek medali z Katowic

WAW
Kajakarze Olimpijczyka Nowe Chechło zdobyli w Katowicach 35 medali
Kajakarze Olimpijczyka Nowe Chechło zdobyli w Katowicach 35 medali Stanisław Wawszczak
Świerklanieccy kajakarze zdobyli 39 medali podczas Otwartych Mistrzostw Śląska w kajakarstwie klasycznym, rozegranych w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

Dorobek naszych zawodników składa się z 35 medali Olimpijczyka Nowe Chechło i 4 krążków UKS Świerklaniec. Organizatorem regat był UKS „4” Katowice, a swój udział w nich oprócz wszystkich śląskich klubów zgłosił LTK Fala Lublin, TG Sokół Sieradz i FS 98 Dortmund. Tytuły mistrzów Śląska wywalczyli: Marzena Ferdyn (K1), Jakub Nowak (K1), Joanna Bronkowska (K1), Remigiusz Mrozek (K1), Kinga Słota (K1), Marzena Ferdyn i Anna Ślipko (K2), Marta Ścigała i Julia Lis (K2), Sandra Wajs, Karolina Zorzycka, Aleksandra Ślipko i Wiktoria Kołodziejczyk (K4), Lis, Ścigała, Oliwia Bonna, Słota - sztafeta K1 na dystansie 4x200m (wszyscy Olimpijczyk) oraz Piotr Wieczorek, Przemysław Olek, Oskar Jarecki i Radosław Mańka w K4 dzieci (UKS Świerklaniec). Bohaterem regat był Dawid Lipiński (Olimpijczyk), który pięciokrotnie stawał na pudle.

- Bohaterem naszej ekipy był Dawid Lipiński, który choć nie zdobył tytułu mistrzowskiego, to pięciokrotnie stawał na pudle. Medale zdobył we wszystkich konkurencjach, w których startował. Od poniedziałku przebywamy na obozie w Ślesinie. Warunki są znakomite, ćwiczymy dwójki i czwórki. Mamy świetną łódkę, pożyczoną od UKS „4” Katowice. Co roku nasze osady zdobywają na niej złote medale. Za dwa tygodnie jedziemy na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży do Bydgoszczy i moi zawodnicy na pewno nie wrócą z niej z pustymi rękami – mówi Klaudiusz Kokot, trener Olimpijczyka.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani