KRÓTKO: Rezerwy Gwarka pokonały LKS Żyglin i awansowały do A klasy

Po zakończonym meczu piłkarze rezerw Gwarka odkorkowali szampany
Po zakończonym meczu piłkarze rezerw Gwarka odkorkowali szampany Stanisław Wawszczak
Rezerwy tarnogórskiego Gwarka już awansowały do klasy A. Na awans do IV ligi czeka jeszcze pierwsza drużyna Gwarka.

Rezerwy tarnogórskiego Gwarka pokonały w minioną niedzielę LKS Żyglin 4:2 w meczu XXIII kolejki rozgrywek o mistrzostwo bytomskiej B klasy. Pojedynek dwóch najlepszych zespołów B klasy miał prawdziwie derbowy charakter. Była i czerwona kartka dla gracza Żyglina i nieuznany rzut karny dla gości i przerwany mecz z powodu butelek rzucanych na murawę przez krewkich kibiców.

Mecz zaczął się od ataków Żyglina i jego piłkarze już w 8. minucie pierwsi strzelili gola. Po silnym strzale z dystansu bramkarz gospodarzy wypuścił piłkę, a znajdujący się w pobliżu Piotr Bryła skierował ją do siatki. Wyrównanie przyszło kilka minut później, po błyskawicznej kontrze Gwarka wykończonej celnym strzałem Mateusza Praskiego. Dalsze bramki padły dopiero po przerwie, choć w pierwszej odsłonie po jednej z sytuacji podbramkowych goście domagali się rzutu karnego.

- Zagraliśmy na głównej płycie, co miało ułatwić nam grę. Jednak wicelider postawił nam wysokie warunki i trzeba było to zwycięstwo wyszarpać. Dzisiaj z pierwszej drużyny był tylko Adam Kowol, więc ten sukces jest zasługą składu rezerwowego. Myślę, że zasłużyliśmy na szampana – mówił po meczu Marcin Stolecki, kapitan rezerw Gwarka.

Dzięki tej wygranej, piłkarze rezerw Gwarka na trzy kolejki przed końcem rozgrywek osiągnęli 13 punktów przewagi nad trzecimi w tabeli Boruszowicami i tym samym zapewnili sobie awans do A klasy. Przed drugim w tabeli Żyglinem są jeszcze mecze z dwoma ostatnimi w niej zespołami: Orkanem Dąbrówka i Zgodą Repty. Awans drużyny z Żyglina wydaje się więc nie zagrożony.

Rezerwy Gwarka już świętują, piłkarze pierwszego zespołu wygrali z Byczyną 8:0 i poważnie zbliżyli się do końcowego sukcesu. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mają 4 punkty przewagi nad Unią Ząbkowice. AKS Niwka, rywal z jesieni traci już 13 punktów i przestał się liczyć w walce o awans do IV ligi.

TS GWAREK II TARNOWSKIE GÓRY – LKS ŻYGLIN 4:2 (1:1)

BRAMKI: Praski (15), Stolecki (52), Melicki (55, karny), Podolski (75) – Bryła (8), Rutkowski (82).

GWAREK II: Kamil Irski – Wojciech Plesz, Bartłomiej Podolski, Marcin Stolecki, Piotr Wrzask – Mateusz Gietka, Denis Kozub (80, Sebastian Sitko), Rafał Melicki, Mateusz Praski (82, Michał Niewdana) – Adam Kowol, Michał Kulas.

ŻYGLIN: Artur Wolnik – Wojciech Piech, Wojciech Heflik, Krzysztof Foks (70, Dawid Jasiok), Rafał Wyżgoł – Artur Ścierski, Adrian Wyżgoł (60, Dawid Miszok), Łukasz Baksik (85, Dawid Paczyna), Piotr Bryła – Krzysztof Bogacki, Łukasz Rutkowski