KRÓTKO: Sędzia przerwał mecz Niwki Sosnowiec i Gwarka Tarnowskie Góry w okręgówce

WAW
Jesienią Gwarek wygrał z Niwką Sosnowiec 3:0. Po wiosennym meczu tych drużyn wynik może być identyczny Krzysztof Szendzielorz
Sędzia przerwał mecz na szczycie w II grupie katowickiej ligi okręgowej między AKS Niwka i Gwarkiem Tarnowskie Góry. Choć tarnogórzanie przegrywali spotkanie, to mogą zainkasować za nie trzy punkty.

Nieoczekiwane zakończenie miał ostatni pojedynek piłkarzy Gwarka Tarnowskie Góry w wyjazdowym spotkaniu z AKS Niwka Sosnowiec w ramach rozgrywek o mistrzostwo ligi okręgowej grupy II katowickiej. Oba zespoły przez całą jesień prowadziły w tabeli, a na fotelu lidera ulokowali się tarnogórzanie po wygraniu u siebie z sosnowiczanami 3:0. Wiosną rywal naszych piłkarzy stracił kilka punktów i nie liczy się już w walce o miejsce premiowane awansem do IV ligi. Mimo to rewanż zapowiadał się interesująco.

Mecz zaczął się od dobrych strzałów Bartosza Polisa i Adama Kowola, którzy próbowali zaskoczyć bramkarza AKS-u. Potem jednak inicjatywę przejęli gospodarze i 20 minucie objęli prowadzenie. Radość miejscowych kibiców była wielka, tym bardziej, że ich ulubieńcy strzelili setną bramkę w tym sezonie. Po zdobyciu bramki sosnowiczanie nadal atakowali i sześć minut później podwyższyli na 2:0. Nasi w tym momencie w końcu obudzili się i ruszyli do odrabiania strat. W 41 minucie po pięknym strzale Sebastiana Majeckiego tarnogórzanie zdobyli bramkę kontaktową.

Kibice gospodarzy przeżywali spotkanie w wielkich emocjach. Kilkakrotnie rzucali petardy hukowe, co powodowało przerywanie meczu przez sędziego. W 44 minucie jedną z petard rzucono bezpośrednio w pobliżu miejsca, gdzie stał sędzia liniowy. Arbiter ogłuszony hukiem upadł na murawę i przez dłuższą chwilę nie wstawał. Po tym zajściu sędziowie przerwali mecz przy stanie 2:1 dla AKS-u.

Chuligańskie zachowanie kibiców będzie prawdopodobnie kosztować Niwkę walkower. Uwzględniając go, nasi mają cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli Unią Ząbkowice. Rozgrywki dobiegają końca i teraz wystarczy Gwarkowi wygrać jeden mecz (pierwsza okazja była w środę, 4 czerwca, w meczu ze Strażakiem Mierzęcice), a nareszcie spełni się marzenie wielu tarnogórskich kibiców o IV lidze. 9 czerwca o godz. 17 w Nakle Śl. tarnogórzanie rozegrają ostatni mecz sezonu 2011/2012 rywalizując o punkty w derbowym pojedynku z miejscowym Orłem.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani