Laskarze Ósemki Tarnowskie Góry przegrali mecz z ZSMS Poznań w II lidze hokeja na trawie

Laskarze UKHT Ósemka Tarnowskie Góry ponieśli porażkę w wyjazdowym spotkaniu z ZSMS Poznań 7:2 (2:1), rozegranym w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi.

Mecz rozegrany z poznaniakami 4 listopada kończył rundę jesienną i w przypadku wygranej zapewniał naszym hokeistom spędzenie okresu zimowego w fotelu lidera. Tarnogórzanie byli przed tym pojedynkiem w dobrych nastrojach, który prysł w jego 24 minucie.

Nasi dobrze rozpoczęli i już w 4 minucie objęli prowadzenie po składnej akcji oraz celnym trafieniu Piotra Śpiewoka. Zespół Ósemki kontrolował przebieg pojedynku do 26 minuty, kiedy to gospodarze po błyskawicznej kontrze wyrównali stan meczu. Minutę później po krótkim rogu ponownie trafili do naszej bramki i objęli prowadzenie.

Po przewie tarnogórzanie ruszyli do odrabiania strat, ale poznaniacy po pojedynczej akcji podwyższyli na 3:1. W 48 minucie Adam Cieślik zdobył drugiego gola dla Ósemki i na moment odżyły nadzieje na korzystny rezultat. Niestety, od 60 minuty po czerwonej kartce Wojciecha Karwatha graliśmy w osłabieniu, co gospodarze skrzętnie wykorzystali strzelając nam jeszcze cztery gole.

- Nie spodziewałem się takiego wyniku. Graliśmy słabo, ale przegrywaliśmy tylko 2:3. Cóż, Karwath wdał się w niepotrzebną dyskusję z sędzią i w końcówce osłabił nasz zespół. Zaczęliśmy grać nerwowo i chaotycznie, co skończyło się wysoką porażką. To przykre zakończenie sezonu - mówi Andrzej Miśkiewicz, trener Ósemki.

Po tej przegranej Ósemka z dorobkiem 10 pkt. spadła na trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi ZSMS Poznań 14 pkt, wiceliderem jest LKS Rogowo 12 pkt. – Chcąc liczyć się w walce o awans, trzeba zająć miejsce w pierwszej dwójce. Nasze starty są możliwe do odrobienia w rundzie wiosennej, ale musimy grać z większą determinacją – dodaje Miśkiewicz.

W Ósemce wystąpili: Arkadiusz Zych, Wojciech Karwath, Dariusz Masłyka, Tomasz Wilczęga, Tomasz Lech, Piotr Śpiewok, Kamil Langer, Dawid Stasiowski, Adam Cieślik, Rafał Sołtysik, Sylwester Trzeciak, Przemysław Gołębiowski, Tomasz Zdanowicz i Robert Kaleta.