Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Łatwe punkty

WAW
Zbiórki pod koszem to specjalność Wojciecha Kampy (z lewej).
Zbiórki pod koszem to specjalność Wojciecha Kampy (z lewej). Fot. Stanisław Wawszczak
TG Team Tarnowskie Góry wysoko pokonał Zmarnowane Talenty Bytom 86:63 w meczu 9. kolejki fazy zasadniczej o mistrzostwo XVIII edycji Bytomskiej Ligi Koszykówki Amatorów.

Mecz zaczął się nadspodziewanie dobrze dla tarnogórzan. W pierwszej kwarcie przeciwnicy zagrali wyjątkowo nieskutecznie i po kilku minutach przegrywali już 21:0. Co prawda w końcówce tej kwarty zdobyli swoje pierwsze dwa punkty, ale tak wysokie prowadzenie miało wpływ na dalszy przebieg spotkania. Gracze TG Teamu grając uważnie w obronie, wyprowadzali szybkie kontry, popisując się ciekawymi rozwiązaniami gry pod koszem Zmarnowanych Talentów. Do końca meczu nasi utrzymywali dwudziestopunktową przewagę, a czwarta kwarta przebiegiem była zbliżona do przysłowiowego etapu przyjaźni z kolarskiego Wyścigu Pokoju.

- Nie spodziewaliśmy się tak łatwej wygranej. Aby liczyć się w walce o mistrzostwo musimy do końca grać uważnie. Odnieśliśmy jedną, niepotrzebną porażkę z Seven, przedostatnim zespołem Belki. Kolegów dopadły przeziębienia i graliśmy wtedy w słabszym składzie - tłumaczy Łukasz Przybyłek, kapitan TG Teamu. - Od kilku lat grupa wychowanków nieżyjącego już Krystiana Michalskiego z powodzeniem startuje w ligowych rozgrywkach dla amatorów - dodaje Rafał Łukomski, wuefista SP nr 9.

Tegoroczna rywalizacja w Belce jest bardzo wyrównana. Zwycięstwo nad Zmarnowanymi Talentami pozwoliło zachować naszym koszykarzom szanse na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce, premiowanej udziałem w play-offach i walką o tytuł mistrza Belki. Udział w play-offach tylko czterech drużyn jest nowością XVIII edycji Belki. Po IX kolejce w tabeli prowadzą AHE Bytom - 14 pkt., przed

Onyxclub.pl

- 14, OISW Katowice - 13, Pełnymi Bakami - 13 i TG Teamem 13. Dalsze miejsca zajmują Longmansboys Katowice - 12 pkt., Drewniaki - 12, Zmarnowane Talenty - 12, WSB - 10, Seven - 10 i BALLAZ Zabrze - 8.

TG TEAM TARNOWSKIE GÓRY - ZMARNOWANE TALENTY BYTOM 86:63 (27:2, 18:21, 20:19, 21:21)

TG TEAM: Wojciech Ossowski (18 pkt.), Łukasz Przy-byłek (3), Tadeusz Komender (14), Rafał Łukomski (6), Marcin Wojtynek (16), Mikołaj Par-kietny (10), Wojciech Kampa (19).